Slunečná Almería: Perla Andalusie, kterou musíte objevit!

Almeria

Slunečná Almería

Almería, hlavní město stejnojmenné provincie, leží na jihovýchodě Španělska v autonomním společenství Andalusie. Toto slunné město se pyšní více než 300 slunečnými dny v roce a příjemným středomořským klimatem s mírnými zimami a horkými léty. Díky své poloze na pobřeží Středozemního moře se Almería může pochlubit nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Mezi nejoblíbenější pláže patří Playa de los Muertos, Playa de Monsul a Playa de las Negras. Almería je také bohatá na historii a kulturu. Návštěvníci mohou obdivovat maurskou pevnost Alcazaba, katedrálu Encarnación z 16. století nebo archeologické muzeum s exponáty z římské a maurské éry. Město je také známé svou vynikající gastronomií, která je založena na čerstvých rybách a mořských plodech, olivovém oleji, zelenině a ovoci.

Historie a památky

Město s bohatou historií sahající až do 13. století se pyšní řadou architektonických skvostů. Dominantou historického centra je bezpochyby gotický kostel sv. Bartoloměje s mohutnou věží, která nabízí úchvatný výhled do okolí. Za pozornost stojí také renesanční radnice s bohatě zdobeným průčelím a barokní kašna na náměstí. Milovníci historie ocení procházku po středověkých hradbách, které chránily město před nepřáteli. V místním muzeu se nachází expozice dokumentující život ve městě od jeho založení až po současnost. Návštěvníci zde najdou archeologické nálezy, historické dokumenty a předměty denní potřeby.

Pláže a pobřeží

Česká republika sice nemá mořské pobřeží, ale pyšní se spoustou krásných jezer a rybníků, které v letních měsících lákají k vodním radovánkám a odpočinku. Oblíbené jsou například Máchovo jezero, Slapy, Lipno nebo Orlík. Kolem nich najdete upravené pláže s pozvolným vstupem do vody, stánky s občerstvením i půjčovny sportovního vybavení.

Pokud toužíte po písečné pláži a slané vodě, vydejte se k moři do sousedních států. Z České republiky je to k Baltskému moři v Německu nebo Polsku jen pár hodin jízdy autem. Oblíbenou destinací je také Chorvatsko s průzračným Jaderským mořem a malebnými ostrovy.

Kulinářské zážitky

Praha je gastronomický ráj s nekonečnou nabídkou chutí a vůní. Od tradiční české kuchyně po moderní mezinárodní speciality, Praha uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. Začněte svůj den vydatnou snídaní v některé z útulných kaváren, kde si můžete pochutnat na čerstvém pečivu, lahodných pomazánkách a voňavé kávě. K obědu si nenechte ujít klasiku - vepřové koleno s knedlíkem a zelím, nebo si vyberte z široké nabídky polévek, hlavních chodů a dezertů. Večer se Praha promění v kulinářskou scénu s nespočtem restaurací, bister a barů. Ochutnejte moderní pojetí české kuchyně, vychutnejte si speciality z celého světa nebo se nechte zlákat na degustační menu. Ať už toužíte po romantické večeři, neformálním posezení s přáteli nebo po gurmánském zážitku, Praha vás nezklame.

Tipy na výlety

Potřebujete si oddechnout od každodenního shonu a užít si trochu zábavy? Vydejte se na výlet! Česká republika nabízí nepřeberné množství krásných míst, která čekají jen na to, až je prozkoumáte.

Milovníci historie si přijdou na své v některém z mnoha hradů a zámků, například na Karlštejně, Konopišti nebo v Českém Krumlově. Pro ty, kteří dávají přednost přírodě, je tu nespočet turistických tras v národních parcích Krkonoše, Šumava nebo České Švýcarsko.

Rodiny s dětmi ocení návštěvu zoologické zahrady, zábavního parku nebo některého z aquaparků. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ výletu, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a fotoaparát, abyste si mohli uchovat ty nejkrásnější vzpomínky.

Publikováno: 16. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: almeria | město v jižním španělsku