Retz: Rakouské město plné historie a vína

Retz

Úvod do města Retz

Retz je malebné rakouské město, které se nachází v regionu Weinviertel, nedaleko hranic s Českou republikou. Může se pochlubit bohatou historií a zachovalým středověkým jádrem, kterému vévodí impozantní farní kostel svatého Jiří. Retz je také známý díky svým vinným sklepům a tradičnímu vinařství, které zde má dlouholetou tradici. Pokud hledáte romantické místo na víkendový výlet nebo poutavou kulturní zastávku během cesty přes Rakousko, Retz je tou správnou volbou.

Historie města

Historie města Retz

Město Retz se nachází v Rakousku a jeho historie sahá až do 12. století. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1180, kdy se zmiňuje jako majetek kláštera ze Svatého Kříže.

V průběhu staletí bylo město ovlivňováno různými událostmi, jako například husitskými válkami v 15. století nebo třicetiletou válkou v 17. století. V této době také došlo k rozvoji města a stavbě nových budov.

Retz byl známý svou vinohradnickou tradicí, což vedlo ke stavbě vinic a skladišť na víno. Dnes je město Retz proslulé svým vinařským průmyslem a turistickým atrakcím, jako jsou zachovalé gotické domy, hrad, kostel svatého Jakuba a krásné náměstí.

Historie města Retz je bohatá a fascinující a stojí za to ji objevit při návštěvě tohoto kouzelného rakouského městečka.

Architektura a památky

Architektura a památky města Retz

Retz je malebné město v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy, které se může pochlubit bohatou historií a řadou architektonických skvostů. Mezi nejvýznamnější památky patří gotický kostel svatého Jakuba, barokní radnice s hodinovou věží a rozsáhlý podzemní labyrint s více než sedmi kilometry chodeb. Okolní krajina je rovněž plná zajímavých staveb, jako například hrad Retz nebo zámek Niederweiden. Pro milovníky architektury a historie je návštěva Retzu téměř povinností.

Retzské podzemí

Retzské podzemí: Tajemná a fascinující stránka města Retz v Rakousku

Pod městem Retz se rozprostírá spletitý systém podzemních chodeb, který je znám jako Retzské podzemí. Tento unikátní komplex se řadí mezi nejrozsáhlejší a nejzachovalejší středověké podzemní stavby ve střední Evropě.

Retzské podzemí sloužilo v minulosti jako sklad pro víno, zásoby potravin a další důležité materiály. Dnes je však otevřeno návštěvníkům, kteří se mohou projít tuto temnou a tajemnou částí města. Cesta k oblíbeným atrakcím, jako jsou Vinotéky (podzemní vinárny), kostel svatého Jana Nepomuckého či Muzeum Retzu začíná právě v podzemí.

Pokud máte rádi historii a dobrodružství, nenechte si ujít možnost navštívit Retzské podzemí a objevovat jeho tajemství po boku průvodce.

Vinařství a degustace vína

Vinařství a degustace vína v Retzu: Zajímavý svět rakouského vína

Retz je město, ve kterém se každoročně konají oblíbené vinobraní a další podobné akce. V této oblasti se nachází mnoho vinařských sklepů a rodinných vinic, kde lze ochutnat nejlepší rakouská vína. Pokud hledáte způsob, jak strávit příjemnou chvíli s přáteli nebo rodinou, vyzkoušejte navštívit některé z místních vinařství.

Neváhejte si objednat degustační menu a ochutnejte rozmanité druhy bílého i červeného stejně jako speciality jako Zweigelt nebo Blaufränkisch. Pro ty, kdo chtějí najít cestu k vínu tím hlouběji, jsou tu také nabídka průvodců po vinicích i kurzů o vaření s vínem.

Zkrátka, Retz je ideálním místem pro milovníky dobrého jídla a pití. Navštivte toto krásné město a užijte si svůj pobyt plný úsměvů a nových zážitků!

Kulturní akce a festivaly

Kulturní akce a festivaly v Retzu: Objevte bohatou kulturu a tradice tohoto rakouského města prostřednictvím jeho širokého spektra kulturních akcí a festivalů. Zahrňují divadelní představení, hudební koncerty, tradiční slavnosti a mnoho dalšího. Přijďte se pobavit a zažít nezapomenutelné zážitky v krásné atmosféře retzských kulturních akcí!

Okolí města Retz

Okolí města Retz je krásnou a fascinující oblastí, která láká svými přírodními i kulturními skvosty. Leží v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy a tvoří ji malebná krajina s vinicemi a úchvatné historické památky. V okolí Retzu se nachází např. zámek Hardegg, nejsevernější české město Mikulov, nebo známý Waldviertel - region slavný pro svou překrásnou krajinu plnou rybníků a lesů. Pokud hledáte místo s bohatou historií, malebným prostředím a skvělým vínem, okolí města Retz je pro vás tou správnou volbou!

Tipy na ubytování a restaurace

Tipy na ubytování a restaurace v Retzu:

Retz je krásné město v Rakousku, které nabízí mnoho možností pro skvělý odpočinek a poznávání regionálních specialit. Pokud plánujete návštěvu Retzu, mám pro vás pár tipů na nejlepší ubytování a restaurace v okolí.

Ubytování:

1. Hotel Althof Retz: Tento luxusní hotel se nachází přímo v centru Retzu a nabízí moderní pokoje s balkónem a krásným výhledem na okolní vinice.

2. Weinlandhof: Tento malebný pension je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a romantické ubytování v krásné přírodě Weinviertelu.

3. Weinresidenz Sonnleitner: Tento rodinný hotel se nachází jen pár kroků od historického centra Retzu a nabízí komfortní pokoje se soukromou koupelnou.

Restaurace:

1. Restaurant Essig's: Tato stylová restaurace nabízí tradiční rakouské speciality i modernější pokrmy inspirované italskou kuchyní. Kromě skvělého jídla si zde můžete dopřát také lahodná vína z regionu.

2. Gasthaus Schneiderei: Toto rodinné gasthaus se specializuje na domácí kuchyni a nabízí skvělé steaky, grilovanou zeleninu i vynikající dezerty.

3. Heuriger Urban: Tento typický rakouský vinářský bar nabízí vynikající víno a regionální speciality, jako jsou řízky nebo tvarohové knedlíky.

Nechte se unést atmosférou krásného Weinviertelu a vychutnejte si nejlepší ubytování a restaurace v Retzu!

Jak se dostat do Retzu

Pokud se chystáte navštívit malebné město Retz v Rakousku, možná se divíte, jak se sem nejlépe dostat. Není třeba mít obavy, existuje několik jednoduchých způsobů, jak se pohodlně a rychle přemístit. Velmi oblíbenou možností je cesta vlakem, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Pokud preferujete cestu autem, budete potřebovat pouze dobrou navigaci a kousek štěstí v dopravě. A poslední možností je letadlo - nejbližším letištěm je Vídeň-Schwechat, odkud se můžete snadno dostat do Retzu vlakem nebo autobusem. Jakýkoli z těchto způsobů vám zajisté umožní bezproblémové putování do tohoto krásného města plného historie a památek!

Závěr a doporučení pro návštěvu města Retz

Pokud plánujete návštěvu města Retz, máme pro vás pár závěrečných doporučení. Za prvé, nezapomeňte navštívit zdejší vinné sklepy a ochutnat především místní specialitu – retské podzemní sklepní víno. Kromě toho se určitě vydejte na procházku historickým centrem města a navštivte renesanční zámek. Pokud hledáte trochu adrenalinu, zajeďte si do blízkého Národního parku Podyjí na pěší nebo cyklistickou túru. V neposlední řadě bychom vám doporučili navštívit odborné vinařské muzeum a naučit se více o procesu výroby vína v této oblasti. Myslíme si, že Retz je krásné a fascinující město, které stojí za návštěvu!

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Eliška Vondrová

Tagy: retz | město v rakousku