Kouzelné Portofino: Objevte nejkrásnější italské město u moře!

Portofino

Úvod do Portofina

Portofino je malebné italské městečko ležící na pobřeží Ligurského moře, které se pyšní svou překrásnou přírodou, historickými památkami a bohatou kulturní scénou. Pokud se chystáte navštívit Itálii, rozhodně nevynechejte tuto krásnou destinaci. V dnešním úvodu si povíme více o tomto fascinujícím místě a co všechno zde můžete zažít.

Historie města

Historie města Portofino

Italské město Portofino leží na pobřeží Ligurského moře a má bohatou historii, sahající až do římských dob. Ve středověku bylo město významným přístavem, kudy procházela obchodní cesta mezi Itálií a Francií. V 16. století se zdejší obyvatelé začali věnovat rybolovu, díky čemuž se stal Portofino jedním z nejvýznamnějších italských rybářských přístavů.

V průběhu 19. a 20. století se město stalo oblíbeným turistickým cílem a atraktivním letoviskem pro umělce a celebritu z celého světa. Mezi známými návštěvníky Portofina patřili například Ernest Hemingway, Liz Taylor, Richard Burton či Ava Gardner.

Dnes je Portofino jako jedno z nejkrásnějších italských měst vyhledávaný turistický cíl díky svým malebným uličkám plným kaváren a butiků, nádhernému přístavu s luxusními jachtami a okolnímu pohoří s bohatou přírodou.

Geografická poloha

Geografická poloha Portofina

Portofino je malé přístavní město, které se nachází na Ligurském pobřeží v severozápadní části Itálie. Město leží v provincii Janov a je obklopeno kopci, které padají přímo do moře. Portofino se nachází jen několik kilometrů od známého letoviska Santa Margherita Ligure a méně než 40 km jižně od Janova. Tato krásná italská lokalita je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a to díky svému jedinečnému spojení historie, překrásné přírody a luxusní atmosféry.

Nejlepší čas na návštěvu

Název Portofino je známý po celém světě jako jedno z nejkrásnějších italských měst. Pokud plánujete navštívit toto malebné přístavní městečko, podívejte se na náš průvodce nejlepším časem návštěvy. Ať už preferujete slunce a teplo nebo raději klidnou atmosféru mimo hlavní turistickou sezónu, určitě si vyberete ten pravý okamžik k návštěvě tohoto krásného místa.

Doprava do Portofina

Doprava do Portofina - jak se tam dostat snadno a pohodlně

Pokud plánujete cestu do malebného italského města Portofino, určitě si kladete otázku, jak se tam nejlépe dostat. Existuje několik možností dopravy, které vám umožní snadno a pohodlně přijet a užít si atmosféru tohoto romantického přístavu.

Můžete volit mezi lety na letiště v Janově nebo Pise, odkud pokračujete vlakem či autobusem. Pokud preferujete jízdu autem, můžete si pronajmout auto na letišti a jet po dálnici A12. Alternativně se můžete rozhodnout pro cestu lodí – bývá to velmi oblíbená možnost zejména u turistů.

V každém případě se doprava do Portofina vyplatí – z jedinečného panorama a krásné přírody budete nadšeni!

Hlavní turistické atrakce

Hlavní turistické atrakce v Portofinu

Portofino je kouzelné italské městečko, které se nachází na pobřeží Ligurského moře. Toto malebné přístaviště se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Zde najdete mnoho historických památek, krásnou přírodu a luxusní lodě.

Mezi hlavní turistické atrakce v Portofinu patří jeho malebný přístav plný barevných lodí a jachet. Pro milovníky historie jsou zde zajímavá muzea jako např. Muzeum Brown Castle nebo Muzeum námořníků.

Zajímavosti Portofina jsou také spojeny s jeho překrásnou přirozenou krajinou, která se rozprostira od pobřeží do vnitrozemí. Oblast nabízí mnoho skvělých tras pro pěší turistiku, které Vám umožní objevit nádherné výhledy na okolní krajinu.

A pokud máte chuť na nákupy nebo luxusní večeři, nemůžete vynechat klenotnictví a restaurace s vynikajícím gastronomickým zážitkem. Užít si atmosféru tohoto kouzelného městečka by mělo být nezbytností pro všechny, kteří se ocitnou na pobřeží Ligurského moře.

Pláže v Portofinu

Portofino je italské městečko, které se nachází v regionu Ligurie. Jedním z jeho největších lákadel jsou okouzlující pláže, které nabízejí krásný výhled na moře a okolní klifovitou krajinu. Pokud plánujete návštěvu Portofina, určitě si nenechte ujít tyto nejlepší pláže:

1. Paraggi Beach - Tato malá oblázková pláž se nachází asi 3 km od centra Portofina a je obklopena borovicovým lesem. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klidné prostředí s průzračnou vodou.

2. Spiaggia del Cannone - Tato písčitá pláž s pozoruhodnými skalnatými útesy a azurovou vodou se nachází přibližně 10 minut chůze od centra města.

3. Baia di Paraggi - Další zástupce krásných oblázkových pláží v Portofinu, který se nachází pouhých pár minut pěšky od centrál Park Hotel Imperiale.

Takže pokud máte rádi krásné pláže i malebné městečka, určitě neváhejte a navštivte Portofino!

Místní kuchyně a restaurace

Pokud hledáte autentickou italskou kuchyni, pak město Portofino je tím správným místem pro vás. Zde se nachází nepřeberné množství restaurací s bohatou nabídkou tradičních jídel jako jsou těstoviny, pizza či různé druhy ryb a mořských plodů. Pokud toužíte po dokonalé kombinaci chutí a vůní, určitě neváhejte vyzkoušet místní speciality, které připravují z místních ingrediencí a inspirace ze samotného Středomoří. Pobyt v Portofinu rozhodně neznamená pouze relaxaci u moře, ale také ochutnávání nezaměnitelných kulinářských zážitků.

Ubytování v Portofinu

Pokud hledáte ubytování v italském Portofinu, máte na výběr z široké nabídky hotelů, apartmánů a penzionů. Portofino je krásné město v Ligursku na pobřeží Středozemního moře a nabízí návštěvníkům nejen nádherné výhledy, ale i bohatou historii a kulturní dědictví.

Vyberte si ubytování podle svých představ a požadavků - od luxusních hotelů s výhledem na moře až po útulné rodinné pensióny. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, bude Vám poskytnut pohodlný základ pro prozkoumání této klenotu Itálie.

Nákupy a suvenýry v Portofinu

Nákupy a suvenýry v Portofinu - Objednejte si exkluzivní kousky italské módy a krásné keramické vyrobky přímo z místních obchodů. Prohlédněte si nabídky tradičních stánků s ručně malovanými suvenýry, které budou krásnou památkou na vaší návštěvu tohoto malebného městečka.

Závěr a doporučení pro návštěvu Portofina.

Závěrem můžeme říci, že návštěva Portofina je jedinečný zážitek plný krásy a romantiky. Toto kouzelné italské městečko přitahuje turisty z celého světa svým malebným přístavem, pastelově zbarvenými domky a čistou tyrkysovou vodou.

Pokud se chystáte na návštěvu Portofina, nezapomeňte si užít procházku po malých uličkách plných obchodů s luxusními zbožím a exkluzivními butiky. Navštivte také Kostel svaté Martiny s vynikajícími freskami a promenádu Doria, kde si můžete vychutnat úchvatné výhledy na Ligurské moře.

Rádi bychom Vám doporučili také ochutnat speciality tohoto regionu – pesto alla genovese, focacciu nebo rybí speciality, které jsou typické pro tyto kraje.

Celkově lze říci, že návštěva Portofina je skutečným dobrodružstvím pro Vaše smysly. Určitě si tuto krásnou italskou perlu nechte ujít.

Publikováno: 18. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Eliška Vondrová

Tagy: portofino | italské město