Marsa Alam: Aktuální předpověď počasí pro vaši dokonalou dovolenou

Marsa Alam Počasí

"Zjistěte, jaké je aktuální počasí v jedné z nejoblíbenějších turistických destinací - Marsa Alam."

Poloha a klima v Marsa Alam

Poloha a klima v Marsa Alam

Marsa Alam je letovisko v jižním Egyptě, které má jedinečnou polohu u Rudého moře. Tento region je obklopen pouští a horami, což způsobuje specifické klimatické podmínky.

V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem příjemných 25 °C. Průměrná roční teplota je okolo 27 °C.

Marsa Alam má také velmi nízkou úroveň srážek. Průměrný roční srážkový úhrn činí pouhých 3 mm. To znamená, že se téměř nikdy nevyskytují žádné deště.

Díky své poloze u Rudého moře má Marsa Alam celoročně příjemné koupací podmínky. Teplota vody se pohybuje kolem 25-30 °C a korálový útes nabízí skvělé podvodní dobrodružství.

Celkově lze říci, že Marsa Alam je ideálním místem pro ty, kteří hledají slunečné počasí a chystají se strávit svou dovolenou u moře.

Charakteristika období v roce

Charakteristika období v roce v Marsa Alamu zahrnuje různé klimatické podmínky, které ovlivňují aktuální počasí. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, je horko a suchá sezóna na vrcholu. Teploty se obvykle pohybují mezi 35 až 40 stupni Celsia a sluneční paprsky jsou extrémně silné. Naopak v zimním období od listopadu do února je mírnější počasí s průměrnými teplotami kolem 20 stupňů Celsia.

Během jarního období, od března do května, hrozí několik dnů s náhlými bouřemi nebo dýchání písku vlivem silného větru. V podzimním období od září do října je toto riziko menší.

Pozornost by měla být také zaměřena na mořskou teplotu při plánování aktivit jako potápění nebo šnorchlování. V létě dosahujícím teploty dokonce 30 stupňů Celsia se moře stává velmi přitažlivým pro turisty, ale v zimních měsících může být pomalu dost chladné, aby plavání bylo pohodlné.

Celkově je období v Marsa Alamu velmi ovlivněno klimatickými podmínkami, ale nezapomeňte, že krásné pobřeží Rudého moře je rokem okouzlující a stojí za návštěvu kdykoliv během roku.

Průměrné teploty a srážky v jednotlivých měsících

Průměrné teploty a srážky jsou důležitými faktory při plánování cestování nebo dovolené. V následujícím textu se zaměříme na měsíční průměry těchto parametrů v oblíbeném turistickém letovisku v Egyptě - Marsa Alam.

Na Marsa Alam panuje celoročně horké a suché pouštní klima s minimem srážek. Nejvyšší teploty jsou zaznamenány během letních měsíců července a srpna, kdy se průměrná denní teplota pohybuje kolem 35 °C. Naopak nejchladněji je v lednu s průměrnou teplotou okolo 21 °C.

Co se týče srážek, tak ty jsou na Marsa Alam velmi vzácné a nepravidelné. Průměrný roční úhrn činí pouze okolo 9 mm. Nejvíc srážek se očekávají v listopadu (průměrných 2 mm) a nejméně v květnu (0 mm).

Při plánování návštěvy Marsa Alam je tedy nutné si uvědomit, že jde o velmi suchou oblast s extrémně horkými léty. Doporučuje se vhodné oblečení, dostatek tekutin a chránit se před sluncem.

Nejlepší doba na návštěvu Marsa Alam

Pokud plánujete návštěvu Marsa Alam, mohlo by vás zajímat, kdy je nejlepší čas jet. Klima zde je celkově horké a suché s minimem srážek. Nicméně, ideální doba návštěvy Marsa Alamu je od října do května, kdy teploty dosahují příjemných 25-30 stupňů Celsia ve dne a kolem 20 stupňů Celsia v noci. V létě se teploty mohou vyšplhat i nad 40 stupňů Celsia, což může být pro návštěvníky velmi obtížné snést. Takže pokud hledáte dokonalou dovolenou plnou slunečního počasí a nechcete se potýkat s extrémními teplotami, navštivte Marsa Alam mezi říjnem a květnem!

Aktuální počasí v Marsa Alam

Aktuální počasí v Marsa Alam

Pro ty, kteří plánují dovolenou nebo cestu do této krásné egyptské destinace, je aktuální přehled počasí v Marsa Alam klíčovým informačním prvkem. Počasí zde bývá obecně horké a slunečné po celý rok s minimálním množstvím srážek. V létě se teploty mohou pohybovat kolem 40 °C a v zimě jsou mírnější s teplotami kolem 25 °C.

Při plánování vašeho pobytu v Marsa Alam je důležité si uvědomit, že silné větry z Rudého moře mohou ovlivnit podmínky pro potápění a další vodní aktivity. Proto byste si měli být vědomi aktuálních povětrnostních podmínek, abyste dokázali naplánovat svůj pobyt co nejlépe.

Nezapomeňte se před odjezdem podrobně informovat o počasí v oblasti vaší destinace a dodržujte doporučení tamních odborníků na meteorologii.

Závěr: Sledování aktuálního počasí v Marsa Alam je klíčové pro plánování vašich aktivit a výletů v této oblasti. Ujistěte se, že máte nejnovější informace o teplotách a srážkách prostřednictvím spolehlivých zdrojů, abyste mohli naplánovat svůj pobyt s co největším pohodlím. Buďte připraveni na krásné slunečné dny i případné náhlé změny počasí v této fascinující oblasti Egypta.

Publikováno: 26. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Eliška Vondrová

Tagy: marsa alam počasí | aktuální počasí v marsa alam