Zoopark Zelčín: Kde se setkávají divocí obyvatelé České republiky a exotická zvířata ze všech koutů světa

Zoopark Zelčín

Úvod do Zooparku Zelčín

Úvod do Zooparku Zelčín

Vítejte v Zooparku Zelčín, jedinečné zoologické zahradě nacházející se v České republice. Tento zoopark je domovem nejen pro mnoho druhů exotických zvířat, ale také pro řadu původních druhů žijících na území našeho státu. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a vstupte do světa divokých a fascinujících tvorů, kde se můžete podívat na jejich přirozené prostředí a naučit se více o jejich chování a životním stylu. V Zooparku Zelčín najdete nejen exotická zvířata jako lvy, medvědy či krokodýly, ale i tuzemské druhy jako např. vlky, rysy či jeleny. Nechte se unést do světa překrásné přírody a nahlédněte do života zvířat s názvem Zoopark Zelčín!

Historie Zooparku Zelčín

Historie Zooparku Zelčín je plná fascinujících příběhů a událostí. Tato zoologická zahrada, nacházející se v České republice, byla založena v roce 1980 a postupem času se stala velmi populárním místem mezi milovníky zvířat.

Za dobu své existence se Zoopark Zelčín rozrostl a v současnosti nabízí domov více než 120 druhům živočichů. Mezi nejoblíbenější patří jeleni, medvědi, tygři i opice.

Navštívte Zoopark Zelčín a prozkoumejte jeho bohatou historii a rozmanitost zvířat!

Mapa Zooparku Zelčín

Mapa Zooparku Zelčín ti umožní snadno najít cestu v této fantastické zoologické zahradě, která se nachází v České republice. Mapa zahrnuje cesty a stezky vedoucí ke všem expozicím a atrakcím, aby tvůj den strávený v Zoo Zelčín byl co nejvíce pohodlný a příjemný. Neztrácej čas hledáním správné cesty - použij naši Mapu Zooparku Zelčín!

Zvířata v Zooparku Zelčín

Zvířata v Zooparku Zelčín jsou jedinečným zážitkem pro návštěvníky této české zoologické zahrady. Každý den se tu můžete setkat s širokou škálou druhů, od slonů a velbloudů po hlodavce a plazy. Pro milovníky africké savany je připravena expozice s lvy, gepardy a nosorožci, zatímco fanoušci exotických ptáků si užijí pohled na papoušky a kolibříky.

Zoopark Zelčín kladne důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost, což se projevuje například v mnoha edukativních akcích pro děti i dospělé. Navštívte Zoopark Zelčín a nechte se okouzlit krásami přírody!

Programy a akce v Zooparku Zelčín

V Zooparku Zelčín se pravidelně konají nejrůznější programy a akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Tyto aktivity jsou zaměřeny na zvýšení povědomí o ochraně přírody a propagaci druhové rozmanitosti. Mezi nejpopulárnější patří například ukázky krmení zvířat, exkurze s průvodcem, workshopy pro děti i dospělé, putování za nočním šelem či slavnostní oslavy různých výročí. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost prožít nezapomenutelné zážitky v Zooparku Zelčín!

Provozní informace a vstupné do Zooparku Zelčín

Provozní informace a vstupné do Zooparku Zelčín

Pokud plánujete návštěvu Zooparku Zelčín, je důležité znát několik praktických informací, které vám pomohou užít si den v této krásné zoologické zahradě naplno.

Vstupné do Zooparku stojí 200 Kč pro dospělé osoby a 150 Kč pro děti do 15 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro držitele průkazu ZTP/P je vstup na plný vstupné zdarma a jedna doprovodná osoba má snížené vstupné. Platit lze hotovostí nebo platební kartou.

Zoopark Zelčín je otevřen denně od 9:00 do 17:00 hodin. V letních měsících (červenec a srpen) se ale otevírací doba prodlužuje až do 18:00 hodin.

Pokud se chystáte navštívit Zoopark autem, máte možnost parkování před areálem za poplatek 50 Kč. Pokud preferujete hromadnou dopravu, místo můžete snadno dosáhnout autobusem číslo 210 ze stanice metra C Háje.

V areálu Zooparku najdete řadu občerstvení a stánků se suvenýry, takže se nemusíte bát hladu ani nevědomosti, co si odvézt domů jako památku.

Přejeme vám příjemný pobyt v Zooparku Zelčín!

Pokud plánujete návštěvu zooparku Zelčín s dětmi, máte se na co těšit! Tato krásná zoologická zahrada nabízí nejen možnost sledování mnoha druhů zvířat, ale také atraktivní programy pro malé i velké návštěvníky. V Zooparku Zelčín najdete například tropický pavilon s exotickými živočichy, expozici afrických savan s lvy a gepardy, ale také tuzemskou faunu reprezentovanou medvědy a vlky. Pro děti jsou připraveny interaktivní expozice a různé zábavné aktivity jako například projížďka na ponících nebo nafukovacím hradu. Navíc si mohou obdivovat velkou sbírku papoušků a jiných barevných ptáků. Celodenní výlet do Zooparku Zelčín je skvělým způsobem jak strávit rodinný den plný nových zážitků a dojmů.

Doprava a ubytování poblíž Zooparku Zelčín

Pokud se plánujete navštívit Zoopark Zelčín v České republice, může být užitečné vědět něco o dopravních možnostech a ubytování poblíž této atrakce. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Zooparku Zelčín a najít vhodné ubytování v blízkosti.

Pokud cestujete automobilem, Zoopark Zelčín je snadno dostupný z hlavní dálnice D1 směrem na Brno. Pokud preferujete veřejnou dopravu, Zoopark Zelčín má své vlastní autobusové spojení z nedalekého města Slaný. Alternativně lze použít vlakové spojení do Kralup nad Vltavou a potom pokračovat autobusem nebo taxíkem.

Pokud hledáte ubytování poblíž Zooparku Zelčín, najdete řadu možností ve Slaném a okolních obcích. Mezi populární varianty patří např. hotely, penziony nebo apartmány s nabídkou stravování i bez něj.

V každém případě byste neměli mít žádný problém najít kvalitní dopravní spojení a pohodlné ubytování poblíž Zooparku Zelčín. Stačí se jen správně rozhodnout a užít si návštěvu tohoto krásného zákoutí České republiky.

Závěr a doporučení pro návštěvníky Zooparku Zelčín.

Závěr a doporučení pro návštěvníky Zooparku Zelčín:

Děkujeme Vám, že jste navštívili Zoopark Zelčín! Doufáme, že jste si užili krásný den v naší zoologické zahradě a poznali nové druhy zvířat. Přejeme Vám mnoho nezapomenutelných zážitků a těšíme se na Vaši příští návštěvu.

Pro lepší komfort při návštěvě Zooparku Zelčín bychom Vám rádi doporučili, abyste si s sebou vzali dostatek pitné vody a vhodné oblečení pro aktuální počasí. Dále prosím dodržujte stanovená pravidla parku a nevydávejte se mimo označené cesty a prostory určené k prohlídce. Tím pomůžete ochraně životního prostředí a zachování původního charakteru tohoto nádherného místa.

Neméně důležité jsou i vaše dojmy z návštěvy Zooparku Zelčín. Rádi bychom slyšeli vaše názory a vjemy z tohoto dne, abychom mohli dál pracovat na vylepšování našich služeb. Budeme vděčni za jakýkoli zpětnou vazbu, kterou nám můžete poskytnout.

Ještě jednou děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se na setkání s Vámi brzy znovu!

Publikováno: 09. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: zoopark zelčín | zoologická zahrada v čr