Zelené oázy v srdci Prahy: objevte nejkrásnější parky metropole

Parky V Praze

Úvod do parků v Praze

Pokud hledáte příjemné místo pro relaxaci či aktivní odpočinek v Praze, parky jsou skvělou volbou. V této úvodní představě se podíváme na nejkrásnější a nejoblíbenější parky v Praze. Od historických zahrad až po moderní sportovní areály, najdete zde pestrou škálu možností pro strávení příjemného dne s rodinou či přáteli. Připravte se na procházky plné krásných scenérií, pikniky na trávě a spoustu dalších aktivit, které nabízejí parky v Praze.

Stromovka

Jedním z nejoblíbenějších parků v Praze je bezesporu Stromovka - rozlehlý lesopark, který se nachází nedaleko centra města. Svého času sloužil pro královské lov, dnes je však oblíben především pro svou přírodu a klidnou atmosféru. V Stromovce se můžete projít po kilometrech zpevněných cest, obdivovat historické stavby nebo si zahrát sportovní aktivity. Pokud hledáte místo na piknik, Stromovka nabízí spoustu trávníků a laviček. Pro minimalisty doporučujeme procházku kolem rybníků - v letních měsících si tu můžete dokonce zapůjčit loďky!

Letenské sady

Letenské sady jsou jedním z největších a nejoblíbenějších parků v Praze. Nacházejí se na kopci nad řekou Vltavou a nabízejí krásný výhled na město. Letenské sady jsou ideálním místem pro pikniky, sportovní aktivity a procházky mezi zelení a květinami. Navštivte Letenské sady a užijte si krásu přírody v centru hlavního města!

Riegrovy sady

Riegrovy sady - skvost mezi parky v Praze

Pokud hledáte místo, kde si můžete vychutnat krásu přírody a zároveň se odpočinout od rušného městského života, Riegrovy sady jsou tím pravým místem. Tento park se nachází v centru Prahy a nabízí návštěvníkům řadu zajímavých aktivit a památek.

Riegrovy sady jsou rozlehlým parkem o rozloze více než 11 hektarů. Kromě zelených trávníků a stromů nabízí i dětské hřiště, sportovní areál s tenisovými kurty a hřištěmi na nohejbal či basketbal, ale také letní kino nebo velkoplošnou obrazovku pro sledování sportovních utkání.

Památkou parku je rozhledna s restaurací, která nabízí nádherný výhled na celou Prahu. Pro milovníky květin pak stojí za návštěvu Expozice kvetinových dekorací.

Riegrovy sady jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro sportovce či milovníky přírody. Navštivte tento skvost mezi parky v Praze a užijte si odpočinkovou atmosféru jen pár kroků od centra města.

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady jsou jedním z nejkrásnějších parků v Praze. Tento rozlehlý park se nachází na svahu, nabízí úchvatné výhledy na město a je ideálním místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Park je také domovem kulturního centra, kde se pravidelně konají různé akce, jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly. I díky tomu patří Havlíčkovy sady mezi nejoblíbenější místa pro volnočasové aktivity v Praze.

Kinského zahrada

Kinského zahrada - oáza klidu a přírody uprostřed rušné Prahy. Tato malebná zahrada je ideálním místem pro odpočinek, procházky a relaxaci. Zelené trávníky, kvetoucí keře a stromy, kaskády vody a malebné cestičky tvoří harmonický celek s historickými stavbami v okolí. V létě si zde můžete užít koncerty nebo ochutnat místní speciality na venkovních festivalech a trzích. Kinského zahrada je jedním ze skvostů pražských parků a rozhodně by neměla chybět na seznamu míst, které musíte navštívit při své návštěvě Prahy.

Vojanovy sady

Vojanovy sady jsou jedním z největších parků v Praze, které se nachází v samém srdci města. Tento park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě a nabízí návštěvníkům krásné procházky podél rybníka a rozsáhlých zelených ploch. Vojanovy sady jsou také domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, což umožňuje návštěvníkům zažít autentický zážitek z přírody.

Grébovka

Grébovka - Kyselehradská 3, Praha 2

Grébovka je krásný park nacházející se na úpatí Vinohradských vrchů v Praze. Jeho dominantou je renesanční budova Grébovky ze 17. století, která sloužila jako vinárna a sklípek. Park je ideálním místem pro relaxaci a procházky v zeleni. Nabízí rozsáhlou plochu trávníků, ale také květinové zahrady a mnoho romantických zákoutí. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce jako např. hudební festivaly nebo divadelní představení.

Další parky v Praze:

- Stromovka

- Letenské sady

- Riegrovy sady

- Havlíčkovy sady

- Petřín

- Kinského zahrada

- Vyšehradské sady

- Japonská zahrada v Bubenči

Divoká Šárka

Divoká Šárka – Krásný přírodní komplex v Praze

Nabízí návštěvníkům nejen krásné zelené prostory, ale i unikátní přírodní scenérie. Tento park se nachází v Praze 6 a je snadno dostupný městskou dopravou. V Divoké Šárce najdete klid a ticho daleko od rušného městského ruchu, a přesto jste stále v srdci Prahy. Tento park je ideálním místem pro pikniky, turistiku, cyklistiku a také pro koupání v letních měsících. Zkrátka perfektním útočištěm pro příjemný den v přírodě.

Folimanka

"Folimanka - ukrytý klenot mezi parky Prahy."

Vyšehradské sady

Vyšehradské sady jsou klenotem mezi parky v Praze. Nacházejí se na malebném kopci Vyšehrad, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na celé město. Tyto sady nabízejí klidnou atmosféru a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci uprostřed rušného města. Kromě toho zde najdete také různé památky a zajímavosti, jako například rotundu svatého Martina či krasohled, který nabízí panoramatický výhled na Prahu. Navštivte Vyšehradské sady a nechte se unést krásou tohoto jedinečného místa!

Židovské pece

Následující seznam obsahuje informace o parku, který je známý svou historickou hodnotou pro židovskou komunitu - Židovské pece. Tento park byl kdysi místem, kde se nacházely pece na výrobu cihel, ale později se stal důležitým místem pro pražské židy, kteří si zde vytvořili své obydlí. Dnes je tento park oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Podolí

Podolí - Tento park se nachází v blízkosti Vltavy v Praze 4. Je to ideální místo pro pikniky, sportovní aktivity a odpočinek na lavičkách. V parku najdete také dětské hřiště, skatepark a venkovní fitness centrum. Navíc zde můžete potkat mnoho psích kamarádů, protože je to oblíbené místo pro venčení psů.

Stromovka na Praze 7

Stromovka na Praze 7 je jedním z nejoblíbenějších parků v hlavním městě, který nabízí návštěvníkům mnoho možností k relaxaci a aktivitám. Tento malebný park se nachází v blízkosti centra Prahy a je snadno dostupný ze všech částí města. V Stromovce si můžete užít procházku po krásné přírodě, navštívit zdejší historické budovy a památky, nebo se zúčastnit různých sportovních aktivit. Pokud hledáte místo k odpočinku a regeneraci, Stromovka na Praze 7 je pro vás tou správnou volbou!

Park na Pankráci

Park na Pankráci je krásný zelený prostor v centru Prahy, který nabízí ideální místo pro relaxaci a odpočinek od rušného městského života. Tento park se nachází v těsné blízkosti divadla Na Fidlovačce a sportovního areálu Pankrác. Je zde dostatek místa pro pikniky, hraní s dětmi, jogging či relaxaci na slunci. Park na Pankráci je skvělou volbou pro rodiny s dětmi i jednotlivce, kteří hledají klidný a přirozený prostor v samém centru velkoměsta.

Závěr a doporučení parků v Praze k návštěvě.

Po prozkoumání nejkrásnějších a nejoblíbenějších parků v Praze, jsme sestavili seznam těch nejlepších, které stojí za návštěvu. Tyto parky nabízejí obdivuhodné atrakce, od klidné procházky přes krásnou přírodu až po aktivní sportovní vyžití. Navíc jsou volně přístupné pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Za úžasným výletem doporučujeme navštívit například Letenské sady se svým krásným panoramatem města a zábavním parkem Stromovka s mnoha cyklostezkami a plochami určenými pro piknik. Mezi dalšími skvosty jsou Riegrovy sady, Kinského zahrada nebo Havlíčkovy sady, které nabízí rovněž bohatství turistických atrakcí.

Vzhledem ke svému umístění si tyto parky zasloužily pozornost ze strany návštěvníků, proto by neměly chybět na seznamu každého turisty. Takže neponechejte nic náhodě a vydejte se tuto cestu objevením nádherných pražských parků!

Publikováno: 12. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: parky v praze | seznam parků v praze