Zažijte neuvěřitelnou zábavu v Legolandu v Dánsku!

Legoland Dánsko

Vítejte v zábavním parku Legoland Dánsko! Připravte se na fantastickou zábavu pro celou rodinu, plnou neuvěřitelných staveb ze stavebnic Lega a mnoha atrakcí, které budou vaše srdce bušit adrenalinem. Vstupte do světa fantazie a objevujte nové světy a zážitky, které nikdy předtím nezažijete. Tady se cítí jako děti i dospělí - to je Legoland Dánsko!

Historie Legolandu v Dánsku

Historie Legolandu v Dánsku se datuje do roku 1968, kdy park otevřel své brány ve městě Billund. V té době byl Legoland prvním zábavním parkem tohoto druhu na světě – jednalo se o první park s celosvětově známými atrakcemi postavenými pouze z LEGO stavebnic.

V roce 2012 prošel Legoland důkladnou renovací a expanzí, aby se stal ještě větším a lákavějším pro návštěvníky. Dnes se park rozkládá na ploše téměř 140 hektarů, nabízí přes 50 různých atrakcí a tematických oblastí inspirovaných populárními filmy a knihami.

Legoland Dánsko nejenže představuje nezapomenutelnou zábavu pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, ale také slouží jako centrum inovace a kreativity pro LEGO Group – společnost za značkou LEGA.

Rozloha a atrakce parku

Rozloha a atrakce parku Legoland Dánsko

Legoland Dánsko je zábavní park nacházející se v městě Billund, který nabízí množství atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Park zaujme především svou rozlohou, která činí více než 140 000 metrů čtverečních a nabízí tak dostatek prostoru pro prozkoumání a zábavu.

Mezi hlavní atrakce patří Lego Ninjago World, kde si návštěvníci mohou užít interaktivní dobrodružství s oblíbenými postavičkami z Lego světa. Další zajímavostí je pak Duplo Land, kde se těší nejmladší návštěvníci parku na různé hry a aktivity navržené speciálně pro malé děti.

Pro fanoušky adrenalinových zážitků jsou tu pak atrakce jako Dragon Coaster, Flying Eagle nebo Dino Safari, které nabídnete opravdovou dávku vzrušení. Kromě toho si návštěvnici mohou vyzkoušet také různé jiné aktivity jako stavebnice s Legem, vodní hry a mnoho dalších.

Zkrátka, Legoland Dánsko je park, který má co nabídnout a především nabízí zábavu pro celou rodinu.

Oblíbené atrakce mezi návštěvníky

Oblíbené atrakce mezi návštěvníky v zábavním parku Legoland Dánsko jsou nekonečné a rozmanité. Mezi nejvíce navštěvované patří rozhodně Achterbahn, projížďka vláčkem kolem nejatraktivnějších stavbiček z kostiček Lego, nebo rodinná jízda na drakovi v temné jeskyni. Pro ty odvážnější pak stojíme připraveni s extrémními atrakcemi jako je vrcholový zážitek ve virtuálním vesmíru nebo test odvahy na horské dráze Velký Vlak. Legoland Dánsko je tedy ideálním místem pro každého, kdo touží po vzrušení a zábavě!

Provozní doba a vstupné

Provozní doba a vstupné v Legolandu Dánsko

Pokud plánujete návštěvu zábavního parku Legoland v Dánsku, měli byste se seznámit s informacemi o provozní době a vstupném. Legoland Dánsko má obvykle otevřeno od začátku dubna do konce října. V zimních měsících je park uzavřený.

Ceny vstupného se liší podle ročního období a délky pobytu. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách parku nebo přímo na místě. Pro dospělé i děti jsou k dispozici různé druhy vstupenek, jako například jednodenní pass, rodinné balíčky nebo sezónní pass.

Pamatujte, že během letní sezony může být park velmi rušný, zejména o víkendech a svátcích. Pokud chcete minimalizovat čekání v dlouhých frontách a zajistit si místo ve vybraných atrakcích, doporučuje se zakoupit si lístky předem online.

Nezapomeňte také prozkoumat další informace o nabídce atrakcí a akcích, které Legoland Dánsko nabízí. Tento zábavní park je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, využijte svého času a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Ubytování v blízkosti Legolandu

Ubytování v bezprostřední blízkosti Legolandu je ideálním řešením pro ty, kteří si chtějí maximálně užít pobyt v tomto zábavním parku. Naše nabídka zahrnuje širokou škálu ubytovacích možností – od hotelů a penzionů až po apartmány a chatky. Tyto příjemné a pohodlné ubytovací jednotky jsou situovány v těsné blízkosti parku a umožňují návštěvníkům nejen snadný přístup ke vstupní bráně, ale také pohodlný odpočinek po náročném dni plném zábavy. Vyberte si svou ideální variantu ubytování v blízkosti Legolandu ještě dnes!

Stravování a nákupy v parku

Ve zábavním parku Legoland v Dánsku můžete zažít nejenom skvělé atrakce a zábavu, ale také si pochutnat na lahodných jídlech. V parku najdete mnoho restaurací a stánků, kde si můžete vybrat ze široké nabídky pokrmů. Kromě toho se také můžete projít prodejními stánky a nakoupit suvenýry, hračky nebo další zajímavosti. Stravování a nákupy v parku jsou důležitou součástí celkového zážitku a určitě si je užijete při vaší návštěvě Legolandu.

Tipy pro návštěvníky

Tipy pro návštěvníky Legolandu v Dánsku

Pokud se chystáte navštívit tento zábavní park, přinášíme vám užitečné tipy a rady. Ať už plánujete strávit celý den, nebo jen pár hodin, můžete si být jisti, že v Legolandu zažijete nezapomenutelné zážitky.

1. Vstupenky: Doporučujeme zakoupit si vstupenky online předem. Tímto způsobem si ušetříte čas a peníze.

2. Navigace: Legoland je velký zábavní park s mnoha atrakcemi, proto je důležité si předem prohlédnout mapu parku a naplánovat svůj den. Můžete využít také aplikaci s interaktivní mapou.

3. Oblečení: Pamatujte na to, že se jedná o venkovní akci, proto volte pohodlné a vhodné oblečení podle počasí.

4. Strava: V Legolandu najdete mnoho restaurací a stánků s občerstvením po celém parku. Pokud máte speciální dietní požadavky nebo alergie, informujte o tom personál restaurací.

5. Zábava pro děti: Pokud máte s sebou děti, určitě byste neměli minout téma Duplo Land, které je určené pro ty nejmenší návštěvníky.

6. Atrakce: Nejvíce navštěvovanými atrakcemi jsou letos nově otevřená atrakce The Haunted House, druhý nejvyšší horská dráha v parku Fire Brigade a jízda na vláčku Polar X-plorer.

7. Dovolená v okolí: Pokud máte čas na vícedenní pobyt, rozhodně se vydejte také do okolních měst jako například Billund nebo Vejle s krásnou přírodou a kulturním dědictvím.

Takové jsou naše tipy pro návštěvu Legolandu v Dánsku. Přejeme vám skvělý zážitek!

Závěr - Návštěva Legolandu Dánsko: Zábava pro celou rodinu.

Publikováno: 20. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: legoland dánsko | zábavní park