Truhlářská ulice v Praze: Tajemství historie a nečekané objevy pro cestovatele

Truhlarska

"Známá a rušná ulice v srdci Prahy - Truhlářská"

Historie Truhlářské ulice

Historie Truhlářské ulice

Truhlářská ulice se nachází v centru Prahy a má bohatou historii sahající až do 14. století. Původně se na tomto místě nacházela cesta vedoucí z Můstku na Staroměstské náměstí.

Během 19. století prošla Truhlářská ulice výraznou proměnou, kdy byla přestavěna na moderní bulvár s obchody, kavárnami a hotely. V té době sem také přibyly první tramvajové linky.

Během druhé světové války byla Truhlářská ulice vážně poškozena, ale brzy byla obnovena a opět se stala jedním z nejrušnějších a nejživějších míst v centru města.

Dnes je Truhlářská ulice oblíbeným nákupním i turistickým cílem díky svým obchodům, restauracím a památkám jako je například Rudolfinum či Národní muzeum.

Architektura a zajímavá místa v okolí

Architektura a zajímavá místa v okolí Truhlářské ulice jsou neuvěřitelně pestré a plné historie. Truhlářská ulice se nachází v samém centru Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Masarykovým nádražím. V okolí této ulice můžete najít mnoho zajímavých památek, jako je například Obecní dům nebo kostel svatého Jakuba Většího. Architektonické skvosty z 19. století, jako je Palác Lucerna, budou jistě zaujímat vaši pozornost.

Pokud máte rádi moderní architekturu, určitě si nenechte ujít projít se kolem nové budovy Národní knihovny a moderního obchodního centra Palladium. Pro milovníky umění jsou v okolí k dispozici muzea a galerie, např. Muzeum Bedřicha Smetany nebo Galerie Rudolfinum.

Truhlářskou ulicí procházela historická cesta králů na Hradčany, takže zde můžete vidět i několik krásných domů s bohatou historií. Doporučujeme navštívit např. dům U Rotta s unikátním renesančním portálkem.

Celkově lze říci, že Truhlářská ulice a její okolí nabízejí nespočet možností pro zajímavé procházky a objevování krás Prahy.

Kde se najíst a co ochutnat v okolí Truhlářské ulice

Pokud se nacházíte v okolí Truhlářské ulice v Praze a hledáte nejen dobrá jídla, ale také unikátní chuťové zážitky, máme pro vás několik tipů.

Truhlářskou ulicí projdete za necelých 10 minut od Václavského náměstí a tady jsou naše oblíbené restaurace:

- U Pinkasů: Tento tradiční podnik se už řadu let pyšní svou nabídkou českých specialit. Určitě si nenechte ujít jejich slavný guláš nebo klasické svíčkové.

- Dish Fine Burger Bistro: Pokud máte rádi burger, beletrii zvanou burger, musite navštivit toto hipsterské místo. Vyzkoušejte jejich menu s čerstvým masem a různými druhy omák.

- Curry House: Zalibeni v kari pokrmech? Tak tohle místo je pro vás! Opravdu autentické indické jídlo s perfektním poměrem koření a chuti. Doporučujeme si dát i jejich mangový lassi...

- Lokál Dlouhá: Novodobý bavorský stolec s nikoli novodobým pivem - rozumne řečeno lahoda pro pivni znalce. Mimo piva si muzete objednat i kvalitni klasické české jídla, např. vynikající guláš a trdelníky.

- Palác Akropolis: Tento kulturní dům nabízí mnoho příležitostí pro zábavu a zábavu, ale i skvělé jídlo! Jejich menu se vyznačuje neotřelými kombinacemi a exotickými chutěmi, jako jsou např. kari ryby nebo tatarský biftek s avokádem.

Nemůžeme zapomenout na trhy v okolí Truhlářské ulice - Náměstí Republiky a Havelské tržiště - které nabízejí širokou škálu lahůdek od čerstvého ovoce a zeleniny po masové pochoutky, pečivo a sladkosti.

Nejlépe si samozrejme užijte pruzkum nových chuťových dobrodružstvím. Doufame, že nase tipy Vám pomohly plánovat Vaše další gastronomická putování v Praze!

Tipy na ubytování v blízkosti Truhlářské ulice

Pokud hledáte ubytování v těsné blízkosti Truhlářské ulice v Praze, máme pro vás několik tipů. Tato centrální pražská lokalita nabízí snadnou dostupnost ke všem atrakcím města a kvalitním restauracím. Navíc si zde můžete užít pohodovou atmosféru a autentický pocit života v Praze.

Pro romantický pobyt doporučujeme hotel nebo apartmán s výhledem na Vltavu. Tyto ubytování mají obvykle moderní interiér a luxusní vybavení, jako je např. vířivka nebo saunový koutek.

Pokud preferujete tradiční styl, přemýšlejte o ubytování v historickém domě nebo bytě s krásnou architekturou. Tyto nemovitosti jsou často zařízeny starožitným nábytkem, takže se budete cítit jako skutečný Pražan.

Další možností je ubytování v malém butikovém hotelu nebo penzionu. Tyto útulné ubytování mají často ručně vyrobený nábytek a umělecky zdobené pokoje, takže se budete cítit jako doma.

Není to jen o stylu, ale i o cenách - užijte si levné ubytování v hostelu nebo privátním pokoji. Tyto ubytování jsou ideální pro páry a jednotlivce, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději utrácet za poznávání města a zábavu.

Ať už si zvolíte jakýkoli typ ubytování, tím nejdůležitějším je, abyste se cítili v Praze jako doma. Doufáme, že tyto tipy na ubytování poblíže Truhlářské ulice vám umožní plně si užít vaše krásné dovolené v hlavním městě České republiky.

Doporučené aktivity a atrakce v okolí

Pokud hledáte způsob, jak si užít volný čas v okolí Truhlářské ulice v Praze, máme pro vás několik doporučení. Navštivte například Národní muzeum, které najdete jen pár minut chůze od této ulice. V muzeu se můžete dozvědět více o historii České republiky a její kultuře.

Další zajímavou atrakcí je Staroměstské náměstí, kde můžete navštívit kostel Panny Marie před Týnem, Staroměstskou radnici nebo se projít po Karlově mostu. Pro milovníky umění je ideálním místem Galerie Rudolfinum s pravidelnými výstavami současného umění.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, doporučujeme navštívit park Lanovka Liberec, který nabízí různobarevné dráhy pro dospělé i děti.

Nakonec bychom nemohli zapomenout na oblíbenou památku – pražský Hrad. Prohlédnout si mnoholetou historii Českých zemí a užít si úchvatné výhledy na Prahu může být nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Praktické informace a doprava do Truhlářské ulice

Pokud se chystáte navštívit Truhlářskou ulici v Praze, zde jsou pro vás praktické informace a tipy na dopravu. Truhlářská ulice se nachází v centru Prahy, poblíž hlavního nádraží. Můžete sem dojet pěšky nebo vyrazit metrem linkou B (stanice Náměstí Republiky nebo Můstek). Pokud zvolíte cestu autobusem, doporučujeme linku 207 (zastávka Klimentská) nebo linku 207 (zastávka Dlouhá třída).

Pokud preferujete individuální dopravu, můžete zaparkovat své vozidlo na nedalekém parkovišti Palladium. Pěší přístup na Truhlářskou ulici je velmi jednoduchý.

V okolí Truhlářské ulice najdete mnoho obchodů, restaurací a kulturních památek. Doporučujeme si naplánovat dostatečně dlouhou prohlídku této malebné pražské čtvrti.

Závěr: Truhlářská ulice v Praze je důležitou částí města s bohatou historií a mnoha zajímavými budovami. Zde se setkávají tradice řemesla truhlářů s moderním městským stylem a atmosférou. Při procházce touto ulicí lze objevit různé obchody, restaurace i památky, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte autentickou prázdninovou atmosféru, rozhodně byste neměli vynechat Truhlářskou ulici při své další cestě do této krásné metropole.

Publikováno: 13. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Eliška Vondrová

Tagy: truhlarska | ulice v praze