Tatralandia: Vodní ráj v srdci Liptovského Mikuláše

Tatralandia je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších aquaparků v Evropě, nacházejícím se v Liptovském Mikuláši, na Slovensku. Tento velký komplex nabízí mnoho možností k relaxaci, sportu a zábavě pro celou rodinu. Od širokého spektra bazénů, tobogánů, skokanských věží a atrakcí pro dospělé po speciální zóny pro malé děti a wellness centrum. Každoročně přitahuje tisíce návštěvníků ze Slovenska i jiných zemí a stává se tak ideálním místem k odpočinku a uvolnění po dlouhém pracovním týdnu.

Historie Tatralandie

Historie Tatralandie sa začala v roku 2003, keď bola otvorená ako prvý aquapark na Slovensku. Od svojho vzniku prešla Tatralandia mnohými zmenami a rozšíreniami atrakcií, aby sa stala jedným z najväčších a najzaujímavejších akvaparkov v strednej Európe. V roku 2017 bola dokončená ďalšia etapa rozvoja s názvom Tatralandia Holiday Resort, ktorá poskytuje luxusné ubytovanie, relaxačné sauny a wellness služby. Celkovo je teda Tatralandia skvelým miestom pre zábavu aj oddych pre celú rodinu a turistov navštevujúcich Liptovský Mikuláš.

Poloha a přístup

Poloha a přístup k Tatralandii jsou velmi výhodné. Tento aquapark se nachází v krásném městě Liptovský Mikuláš, které je velmi oblíbené mezi turisty. Je přístupný jak autem, tak i veřejnou dopravou - v blízkosti se nacházejí autobusové zastávky a železniční stanice. Díky své poloze nedaleko pohoří Vysoké Tatry má návštěvník možnost si užít nejen aquaparku, ale také procházek po okolní přírodě. Navíc, Tatralandia nabízí svým hostům mnoho parkovišť (zdarma) s dostatkem kapacity pro velký počet návštěvníků. Celkově lze říci, že poloha a přístup k tomuto aquaparku jsou rozhodujícím faktorem pro mnoho lidí při plánování jejich dovolené v této oblasti Slovenska.

Vstupné a otevírací doba

Pokud plánujete navštívit populární aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši, měli byste si předem zkontrolovat aktuální informace ohledně vstupného a otevírací doby. Aquapark Tatralandia se nachází na úpatí Nízkých Tater, a nabízí celou řadu atrakcí - více než 15 bazénů s termální vodou, tobogány, relaxační zóny a mnoho dalšího.

Otevírací doba Tatralandie se může lišit podle sezóny a také dnů v týdnu - v období od června do srpna je aquapark otevřen od 9:00 do 20:00 hodin každý den, zatímco v jiných měsících bývá otevřeno pouze o víkendech nebo jen omezeně. Vstupné do Tatralandie se také liší podle druhu lístku - standardní denní lístek stojí více než lístek na půlden nebo večerní návštěvu. I přesto se ale vyplatí navštivit tento skvělý aquapark a užít si nabitý den plný zábavy pro celou rodinu!

Hlavní atrakce Tatralandie

Hlavní atrakce Tatralandie, bezpochyby jednoho z největších aquaparků v Evropě, je obrovská vodní plocha s mnoha různými bazény a tobogany, určených jak pro dospělé, tak i pro děti. Mezi nejpopulárnější atrakce patří turbodolejové tobogany, které nabízejí skvělé adrenalínové zážitky. Pro ty méně náročné jsou k dispozici například relaxační bazény s masážními trychtýři a protiproudem. Další zajímavostí jsou saunové světy s více než 20 různými saunami na různé teploty a vlhkosti vzduchu. Nechybí ani velký umělý vlnobití, kde se mohou návštěvníci překonat v surfování. Celkově Tatralandie nabízí mnoho možností jak si užít vodu a zábavu s rodinou či přáteli.

1. Aquapark

Tatralandia je největší aquapark ve střední Evropě, který se nachází v městě Liptovský Mikuláš na Slovensku. Tento ohromující komplex nabízí širokou škálu vodních atrakcí pro návštěvníky každého věku. Zahrnuje například bouřlivou řeku, skluzavky různých výšek a délek, vířivky a další zajímavosti. Aquapark také disponuje venkovními bazény, kde se mohou návštěvníci opalovat a relaxovat. V Tatralandii najdete také restaurace s regionálními specialitami a bar s občerstvením. Pokud hledáte zábavu a relaxaci na dovolené, určitě nemůžete vynechat návštěvu tohoto velkolepého aquaparku!

2. Tobogány

Tatralandia, největší aquapark ve střední Evropě, nabízí návštěvníkům širokou škálu zábavy a adrenalinových atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří tobogány, které se rozdělují do dvou kategorií - pro jednu a pro více osob. Pro ty odvážnější jsou určeny extrémnější verze s různými překážkami a zatáčkami. Na druhé straně se mohou rodiny s dětmi těšit na bezpečné a zábavné varianty tobogánů. Bez ohledu na výběr, každý návštěvník si užije plno zábavy a vzrušení při sjíždění tobogánů v Tatralandii.

3. Relaxační zóny

Tatralandia, jeden z největších aquaparků v Liptovském Mikuláši, je ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Kromě atrakcí plných adrenalinu a zábavy nabízí také tři speciální relaxační zóny. První z nich je termální bazén s teplotou vody mezi 36-38 stupni Celsius. Tento bazén pomáhá uvolňovat napětí a stres, stimuluje krevní oběh a má pozitivní účinky na pokožku i svalstvo. Další relaxační zónou je Delfínovec, což je oddychová laguna s vodopády a masážními tryskami. Zde se můžete nechat unášet proudem vody nebo si užít osvěžující masáže pod vodopády. Posledním místem pro relaxaci jsou vířivky umístěny ve venkovní části aquaparku, které nabízejí nádherný výhled na okolní Tatry. Tyto vířivky pomohou uvolnit nejen tělo, ale i mysl po náročném dni plném aktivit v aquaparku Tatralandia.

4. Saunový svět

V Tatrlandii si můžete vychutnat nejen svěží vodu a adrenalinové atrakce, ale také nabídku saunového světa. V této oblasti se nachází několik různých saun, kde si můžete zpříjemnit odpočinek a uvolnit svaly po celodenním plavání. Například suché, finské sauny jsou ideální pro detoxikaci těla pomocí pocení. Zvláštností je i pravá finská sauna ve tvaru sudu s kapacitou až 30 lidí. Pro milovníky parních lázní tu jsou orientální a eukalyptové sauny, které pomáhají vyčistit dýchací cesty. Za zmínku stojí i unikátní zázemí kryogenní sauny, která má teplotu minus 120°C. Po skvělém dni plném zábavy si v Saunovém světě Tatralandie můžete doopravdy odpočinout a nabrat síly na další den!

Stravování a občerstvení

Pokud se chystáte na výlet do aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši, nemusíte se bát hladu ani žízně. V rámci areálu najdete celou řadu restaurací, kaváren a občerstvení.

Milovníci rychlého občerstvení si zde přijdou na své u stánků s párky, hamburgery či kebabem. Pro ty, kteří upřednostňují tradiční slovenskou kuchyni, jsou tu restaurace s bohatým menu plným lokálních specialit jako halušky, bryndzové pirohy či guláš.

Pro zdravější stravování jsou k dispozici restaurace nabízející lehké saláty, grilované maso či ryby. A pokud si dáváte pozor na kalorie i v nápojovém lístku najdete nespočet variant ovocných koktejlů, smoothies a zeleninových šťáv.

V Tatralandii tedy nemusíte řešit nejen toalety nebo mokré ručníky, ale také vaše chuťové buňky!

Ubytování v okolí

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Tatralandie, máte na výběr několik možností. V samotném areálu aquaparku najdete řadu hotelů a apartmánů pro každou potřebu a rozpočet. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se ubytovat v jednom z okolních horských hotelů a penzionů, které nabízejí krásné výhledy na okolní hory. Pro ty, kdo chtějí zažít autentickou liptovskou atmosféru, jsou k dispozici i tradiční horské chalupy a chaty v přilehlých obcích. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování v okolí Tatralandie, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy i relaxace.

Doprava a parkování

Doprava a parkování jsou důležitými faktory při návštěvě Tatralandie, největšího aquaparku v Liptovském Mikuláši. Pro návštěvníky, kteří dorazí vlastním automobilem, je k dispozici velké parkoviště přímo u vstupu do aquaparku. Parkovné je zdarma pro všechny návštěvníky Tatralandie. Pro ty, kteří preferují hromadnou dopravu, jsou zde také dobře fungující autobusové linky spojující Liptovský Mikuláš s dalšími městy a obcemi v této oblasti. Navíc lze použít i vlakové spojení s Liptovským Mikulášem a odtud autobusem či taxíkem dorazit přímo do Tatralandie. Doprava a parkování tedy rozhodně nejsou naší starostí během návštěvy této lázeňské destinace.

Tipy na výlety v okolí

Pokud hledáte zajímavé místo pro téměř celodenní výlet, můžeme Vám vřele doporučit návštěvu aquaparku Tatralandia. Nachází se nedaleko slovenského města Liptovský Mikuláš a nabízí nepřeberné množství zábavy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Kromě bazénů, tobogánů a skluzavek, je zde možnost navštívit i relaxační zóny s vířivými vanami nebo saunami. Pro milovníky adrenalinu je tu například atrakce Hurricane Factory, která umožňuje zažít pocit skákání s padákem bez nutnosti skutečného skoku. Zkrátka, Tatralandia stojí rozhodně za návštěvu a tuto akci bychom doporučili pro celou rodinu nebo skupinu přátel na společný výlet.

Celkově lze říct, že návštěva aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Nabídka atrakcí a aktivit je velmi pestrá a každý zde najde něco, co ho osloví. Kromě toho je areál moderně vybaven a udržovaný, čímž garantuje bezpečnost návštěvníků a kvalitní služby. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout, jsou připraveny relaxační zóny s vířivými bazény či saunami. Celkově lze tedy konstatovat, že Tatralandia stojí za návštěvu a že se zde lze skvěle pobavit a odpočinout si od všedního života.

Publikováno: 09. 08. 2023 / Aktualizováno: 21. 08. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Janková

Tagy: tatralandia | aquapark v liptovském mikuláši