Objevte krásy středočeského kraje: Tipy na nezapomenutelné výlety!

Kam Na Výlet Středočeský Kraj

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn - krásná památka ze 14. století v srdci středočeského kraje.

Křivoklátsko

Křivoklátsko – krásy západních Čech

Vyděsí vás náročný a přemnožený turistický ruch? Pak se vydejte na výlet do Křivoklátska! Tady najdete klid, krásnou přírodu a i historické památky.

Začněte třeba procházkou městečkem Rakovník, kde se nachází řada pozoruhodností: chrám Nejsvětější Trojice, dům Antonína Dvořáka nebo barokní radnice. A potom hurá do přírody! Křivoklátsko nabízí spoustu turistických tras v krásné krajině s neporušenou přírodou.

Určitě si nenechte ujít Krivoklát, hrad s velkolepou minulostí. Prohlédnout si můžete např. jeho bohaté sbírky loveckých trofejí.

Možnosti výletů jsou tu ale tisícovky – od navštívéním rozhledny Bolfánek, přes koupání a plavání na Berounce po ochutnání skvělého piva z místního pivovaru Krušovice.

Nezapomeňte se proto vydat za tajemstvím tohoto úchvatného regionu!

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - tajemné podzemní bludiště v srdci Středočeského kraje

Pokud hledáte nevšední zážitek, navštivte Koněpruské jeskyně. Tyto unikátní krasové jeskyně se nacházejí nedaleko města Beroun a nabízejí návštěvníkům fascinující pohled do podzemních prostor, plných krásných stalaktitů, stalagmitů a dalších překrásných geologických útvarů.

Budete-li mít štěstí, setkáte se i s mnoha zvuky podzemní přírody – poslechnete si vodopád padající na dno skalnatých propastí a tichou hudbu kapelovitých dutin. V Jeskyni Velký dóm, největší jeskynní prostor na celém území České republiky, dokonce uslyšíte ozvěnu svého vlastního hlasu.

Jeskyně jsou ideálním cílem pro rodinný výlet nebo romantický pobyt ve dvojici. Nezapomeňte si obléct teplé oblečení a pohodlnou obuv – teplota v jeskyni se totiž pohybuje okolo 8°C po celý rok.

Přijďte objevit tajemný a neuvěřitelně krásný podzemní svět Koněpruských jeskyní, který je jedinečný v celé České republice!

Mělnicko

Pokud hledáte krásné a zajímavé místo, kam se vydat na výlet v Středočeském kraji, neměli byste minout Mělnicko. Tento region nabízí nejen malebnou krajinu s vinicemi a řekou Labe, ale i historická města plná památek a kulturních akcí. Přijďte objevit krásy Mělnicka!

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště - skvost mezi středočeskými zámky

Když se vydáte na výlet do Středočeského kraje, nemůžete si nechat ujít návštěvu fascinujícího zámku Konopiště. Tento rozsáhlý barokní zámek s více než 700 lety historie je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice.

Nachází se ve vesnici Konopiště, asi 44 km jižně od centra Prahy, a původně sloužil jako lovecký zámeček českého arcivévody Františka Ferdinanda d'Este. Interiér obsahuje mnoho exkluzivních sbírek a artefaktů, jako jsou kachlové pece ze 16. století, unikátní móda a lovecké trofeje.

Okolní krajinu zdobí rozlehlý anglický park s rybníky a podvečerním osvětlením nabízí velkolepou atmosféru pro romantickou procházku i fotografování. Navíc je možné absolvovat prohlídku středověkého opevnění a nahlédnout do tajemné zbrojnice.

Pro svou krásu a kulturní hodnoty byl Zámek Konopiště vyhlášen národní kulturní památkou a patří k nejvýznamnějším zámky svého druhu v Evropě. Pokud se chystáte na výlet do Středočeského kraje, nezapomeňte zahrnout Zámek Konopiště do svého programu a nechte se okouzlit jeho krásou a historií.

Kutná Hora

Kutná Hora - historické město plné památek UNESCO

Pokud hledáte tip na výlet do středočeského kraje, Kutná Hora by neměla chybět na seznamu. Toto malebné historické město se může pyšnit nejen krásnou architekturou a poutavou historií, ale také několika památkami zapsanými na seznamu UNESCO.

Mezi nejznámější patří gotická katedrála svaté Barbory či kostnice vybavena lidskými kostrami. Kutná Hora má ale i další skvosty - například starobylé náměstí s renesančním sloupem Nejsvětější Trojice či středověký královský hrad.

Pro milovníky umění pak určitě stojí za návštěvu i italský dvůr, ve kterém najdete expozici moderního umění a současných výtvarných technik.

Kutná Hora je tedy ideálním cílem pro ty, kteří chtějí spojit historii s kulturou a zábavou.

Zámek Český Šternberk

Zámek Český Šternberk - perla středočeského kraje

Pokud hledáte romantiku a historii, neváhejte navštívit zámek Český Šternberk. Tento goticko-renesanční zámek se nachází v malebném prostředí nedaleko řeky Sázavy a nabízí návštěvníkům jedinečnou atmosféru. Navštivte místnost s loveckými trofejemi nebo se projděte po nádvoří s gotickou studnou. Krásné okolí zámku pak nabízí možnost procházky krásnou přírodou a užitím si klidu a pohody daleko od shonu města.

Takže jestli plánujete výlet do středočeského kraje, nezapomeňte navštívit Zámek Český Šternberk - jedno z nejoblíbenějších turistických cílů v této oblasti!

Nymbursko

Nymbursko - Klenot středočeského kraje plný historie a přírodní krásy.

Kokořínsko

Kokořínsko - Klenot středních Čech

Kokořínsko se nachází v severovýchodní části středočeského kraje a patří mezi nejkrásnější krajinné oblasti v okolí Prahy. Tento malebný kraj je plný zeleně, romantických skalních útvarů a tajemných hradel, která jsou svědky dávných dob.

Nejvýznamnější památkou Kokořínska je hrad Kokořín. Ten pochází ze 14. století a dodnes si zachoval svůj původní gotický charakter. Dalšími místy, které stojí za návštěvu, jsou např. zámek Houska, jeskyně Vypustek nebo romantický skalní hrad Šelmberk.

Milovníci přírody si zde také přijdou na své. Kokořínsko je protkáno mnoha turistickými stezkami, kde se můžeš projít podél řeky Labe či prozkoumat kopce Českého středohoří.

Pokud hledáš roztomilé a klidné místo pro odpočinek a relaxaci v přírodě nedaleko Prahy, pak je Kokořínsko tou správnou volbou!

Zámek Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy - Pohádková návštěva pro celou rodinu v srdci Středočeského kraje

Výlet do malebné obce Mníšek pod Brdy nabízí nejen krásnou přírodu, ale také zastavení u impozantního barokního zámku. Královský palác, honosná kaple či lesopark s romantickými stavbami jsou jen některé z míst, které stojí za vaší pozornost. Pro ty, kteří hledají více adrenalinu, je tu také lanový park nebo možnost projít si okruh po dřevěných lávkách ve vysokých korunách stromů. Pro milovníky historie se pak nabízí procházka po naučné stezce kolem bývalého tábora pro politické vězně.

Zkrátka a dobře, Zámek Mníšek pod Brdy je ideálním místem pro celodenní rodinný výlet plný zábavy i kulturních zážitků.