Lyžování v Egyptě? Ano, je to možné! Představujeme vám Resort Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina

Vítejte v lyžařském resortu Sv. Kateřina - jediném místě v Egyptě, kde si můžete užít adrenalinový zážitek na sjezdovkách uprostřed pouště. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství plné sportu, relaxace a zábavy!

Poloha a přístup

Poloha a přístup k lyžařskému resortu Svatá Kateřina v Egyptě

Svatá Kateřina je nejvyšší hora v Egyptě s nadmořskou výškou 2 641 metrů. Nachází se na Sinajském poloostrově a je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají lyžování v exotickém prostředí. Lyžařské středisko Svatá Kateřina se nachází na úpatí této hory.

Přístup k resortu je možný po silnici z města Dahab, které je vzdálené přibližně 120 kilometrů. Zahraniční turisté obvykle dorazí letadlem na mezinárodní letiště Sharm el-Sheikh a odtud pokračují do Svaté Kateřiny autobusem nebo pronajatým autem.

Lyžování v Egyptě může být pro některé lidi překvapením, ale díky svým horám a mrazivým teplotám se Svatá Kateřina stala populárním cílem pro lyžaře z celého světa.

Historie resortu Sv. Kateřina

Historie resortu Sv. Kateřina začíná v roce 1978, kdy byl tento lyžařský resort založen v pohoří Sinajské hory na jihu Egypta. Od té doby se stala tato oblast oblíbeným cílem pro milovníky zimních sportů a pro turisty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

Resort Sv. Kateřina má své jméno po klášteru svaté Kateřiny, který se nachází nedaleko od oblasti lyžování. V roce 2004 byla otevřena nová lanovka, která umožnila snadný přístup ke sjezdovkám a zlepšila tak celkovou infrastrukturu resortu.

Navzdory horkému podnebí Egypta se oblast kolem lyžařského střediska stal populárním místem pro mezinárodní závody ve skialpinismu a dalších soutěžích na sněhu. Dnes je resort Sv. Kateřina považovaný za jeden z nejlépe vybavených lyžařských center v Africe a je velmi oblíbený u milovníků hor a adrenalinových aktivit.

I přes to, že se jedná o netradiční destinaci pro lyžování, nabízí resort Sv. Kateřina něco nového a exotického pro každého, kdo se rozhodne vyzkoušet si zimní sporty na neobvyklém místě.

Lyžařské tratě a vleky

Lyžování v Egyptě? Ano, to je možné! Resort Svatá Kateřina poskytuje skvělou zábavu na lyžařských tratích a vlecích. Jakýkoli druh lyžaře najde to pravé pro sebe - od začátečníků až po pokročilé. Tyto moderní lyžařské trasy jsou navrženy tak, aby nabídly pohodlnou jízdu na sněhu a překrásné výhledy na okolní hory. Vleky jsou vybaveny nejnovější technologií, což umožňuje rychlé a plynulé přemisťování mezi svahy. Přijďte ochutnat jedinečný zážitek ze skiingového dovolené v Egyptě!

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování v resortu Sv. Kateřina - užijte si pohodlné a luxusní ubytování v našich moderních apartmánech s nádherným výhledem na egyptské hory. Pro vaše pohodlí jsou všechny pokoje plně vybaveny koupelnou, televizí a Wi-Fi připojením zdarma. Kromě toho nabízíme různé možnosti stravování od polopenze až po all inclusive, které uspokojí nejnáročnější chuťové buňky. Naše restaurace podávají širokou škálu tradičních i mezinárodních jídel připravených z nejčerstvějších surovin. Vaše spokojenost je pro nás prioritou, proto se budeme snažit splnit každý váš požadavek!

Další aktivity v resortu

Další aktivity v Resortu Svatá Kateřina

Pro ty, kteří se chtějí bavit i mimo sjezdovky, nabízí lyžařský resort Svatá Kateřina celou řadu dalších aktivit.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, určitě si nenechte ujít naši snowtubingovou dráhu nebo jízdu na skialpinistických lyžích v zapadlejších částech horského masivu. Pro ty, kdo hledají klid a relaxaci, jsou tu wellness centra a lázně s možností thajských masáží.

Co se týče sportovních aktivit mimo lyže, můžete si zahrát tenis nebo fotbal na našich hřištích. Milovníci golfu budou nadšeni golfovým hřištěm v sousedství resortu.

Ať už hledáte jakékoli aktivity mimo sjezdovky, Resort Svatá Kateřina Vám je rád poskytne.

Tipy na výlety v okolí

Tipy na výlety v okolí resortu Sv. Kateřiny

Navzdory tomu, že je Sv. Kateřina nejznámější jako lyžařský resort v Egyptě, má také mnoho turistických atrakcí pro milovníky přírody a historie. Zde jsou některé z nejlepších tipů na výlety v okolí:

1. Národní park Ras Mohamed - Tento známý park je domovem celosvětově unikátnímu ekosystému korálových útesů a mangrovových porostů.

2. Klasické beduínské vesnice - Navštivte beduínské vesnice, kde se dozvíte více o jejich tradičním životním stylu a budete moci ochutnat jejich nápoje a jídlo.

3. Starověká pevnost Farsha - Pevnost Farsha byla postavena Araby před tisíciletími a nabízí krásný výhled na poušť.

4. Monastyr svaté Kateřiny - Nachází se v horách Sinai a je jednou z nejstarších stále aktivních klášterů na světě. Místem poutníků již tisíc let.

Tato místa jsou jen několik z mnoha dalších, které lze navštívit během pobytu v resortu Sv. Kateřiny. Ať už jste cestovatel nebo fanoušek historie, najdete zde vždy něco nového a zajímavého.

Ceny a rezervace

Ceny a rezervace v Resortu Svatá Kateřina - ideálním lyžařském resortu v Egyptě, který nabízí nejen skvělé sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře, ale také útulné ubytování, vynikající restaurace a mnoho dalšího. Zde najdete podrobné informace o cenách a možnostech rezervace Vašeho perfektního zimního pobytu. Připravte se na skvělou dovolenou plnou adrenalinu a relaxace s námi v Resortu Svatá Kateřina.

Závěr: Atraktivní lyžování v egyptském resortu svaté Kateřiny

Lyžařský resort svaté Kateřiny je nejlepším místem pro milovníky zimních sportů v Egyptě. Tento moderní a dobře vybavený resort nabízí skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding a jiné oblíbené aktivity v zimním prostředí. Po celý rok můžete užít si nádhernou přírodu, fantastické sněhové vrcholy, slunečné dny a jedinečnou atmosféru tohoto unikátního místa.

Vychutnejte si tuto jedinečnou lyžařskou destinaci plnou různorodých terénů pro všechny úrovně dovedností. Resort svaté Kateřiny poskytuje skvělé možnosti ubytování, restaurací s tradičními i mezinárodními pokrmy a řadu atrakcí pro celou rodinu. Lyžujte po saharském pohoří, které nabídne jinakou zkušenost z lyžování a odpočiňte si v krásné a exotické lokalitě.

Vyzkoušejte si tento unikátní lyžařský resort již dnes a uvidíte sami, že se budete rádi sem vracet.

Publikováno: 02. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: resort svatá kateřina | lyžařský resort v egyptě