Království gastronomie a historie: Holubí dům vám otevírá dveře do světa chuťových zážitků!

Holubí Dům

"Vítejte v Holubím domě - místě plném kouzla a historie"

Historie Holubího domu

Holubí dům, název budovy nacházející se v samém srdci historického centra Prahy, má zajímavou a bohatou historii.

Původně sloužil jako sídlo šlechtické rodiny a byl postaven v 16. století. Během své existence prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, a to včetně přestaveb na obytný dům či hotel.

V roce 1918 byl Holubí dům zakoupen společností, která zde otevřela restauraci - jednu z nejstarších v Praze, která se stala oblíbeným místem pražských intelektuálů a umělců. Po druhé světové válce byla budova znárodněna, avšak restaurace nadále fungovala pod novým jménem "U Marjánků".

Až do roku 1992 byl Holubí dům opuštěn a chátral, dokud ho nepřevzal nový majitel, který provedl rozsáhlou rekonstrukci. Dnes se v budově nachází luxusní hotel a restaurace - opět pod původním názvem "Holubí dům".

Historie Holubího domu je tak pevně spojena s historií Prahy i české kultury obecně.

Architektura budovy

Architektura Holubího domu je jedinečná a zaujme každého, kdo tuto budovu navštíví. Její fasáda v sobě kombinuje moderní prvky s historickými detaily, což dodává této stavbě neopakovatelný charakter. Interiér je pak propleten středověkou atmosférou a současným designem, což vytváří příjemné prostředí pro stravování a setkávání se s přáteli či rodinou.

Interiér a atmosféra

Interiér a atmosféra Holubího domu

Holubí dům není jen další restaurace v centru města, ale místo s unikátním charakterem a nezapomenutelnou atmosférou. Interiér v sobě kombinuje moderní prvky s tradičními koncepty, což vytváří pohodové a přívětivé prostředí pro hosty.

Stropní oblouky z břidlice, které jsou typické pro historické budovy v okolí, se snoubí s kovovými detaily a záblesky barevných světel. Kreativita je patrná i na stěnách, kde jsou umístěny abstraktní malby a moderní grafika.

Atmosféra Holubího domu je tak jedinečná jako jeho interiér. Hosté mohou užít si romantickou večeři u svíček ve stolním koutku nebo posedět s přáteli u barového pultu při ochutnávce koktejlů od zručného barmana.

Zkrátka, Holubí dům nabízí nejen chutnou gastronomii, ale také nezapomenutelný zážitek pro všechny smysly.

Nabídka jídel a nápojů

Nabídka jídel a nápojů v Holubím domě je skutečně rozmanitá! Naše kuchyně se zaměřuje na tradiční českou gastronomii, ale najdete u nás i mezinárodní speciality. Pokud máte rádi maso, určitě ochutnejte naše výborné hovězí guláš nebo kachní prsa s brusinkovou omáčkou. Milovníky ryb potěšíme svými čerstvými úlovky, jako jsou třeba pstruzi z místních rybníků. Pro vegetariány máme připraveny lahodné saláty a těstoviny s různými omáčkami.

A co se týče nápojového lístku, nabízíme širokou škálu alkoholických i nealkoholických nápojů. Můžete si u nás objednat klasiku jako je pivo čepované přímo z místního pivovaru nebo vína od malých českých vinařů. Pokud preferujete bezalkoholické varianty, zkuste naše ovocné džusy nebo domácí limonády.

Tak co si vyberete? Těšíme se na vaši návštěvu v Holubím domě!

Akce a speciální nabídky

"Akce a speciální nabídky v Holubím domě - nechte se překvapit našimi novinkami! Zajímavé akce, skvělé slevy a kulinářské zážitky čekají na vás. Navštivte nás a užijte si jedinečnou atmosféru Holubího domu!"

Lokalita a okolí

Lokalita a okolí Holubího domu: Objekt se nachází v těsné blízkosti historického centra města a nabízí tak nejen krásné prostředí, ale i snadnou dostupnost kulturálním památkám, obchodům či restauracím. V okolí lze také nalézt přátelské parky či cyklostezky, které zvou k procházkám a aktivnímu odpočinku.

Závěr a doporučení pro návštěvu Holubího domu

Závěr a doporučení pro návštěvu Holubího domu

Pokud plánujete navštívit historickou budovu s bohatou kulturou a nezapomenutelnými gastronomickými zážitky, pak je Holubí dům pro vás jasnou volbou. Toto místo nabízí vynikající služby a jedinečnou atmosféru.

Budete ohromeni množstvím detailů, které zdobí interiér restaurace a připravujte se na ochutnání neuvěřitelných specialit, které jsou chloubou tohoto podniku.

Doporučujeme si dopřát večeři u svíček, kdy celý prostor zalije romantické světlo. Můžete si objednat i degustační menu s takovými lahůdkami jako je foie gras nebo hovězí filet na grilu.

Celkově lze říci, že návštěva Holubího domu bude určitě jedním z vašich životních zážitků!

Publikováno: 10. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: holubí dům | název budovy nebo restaurace