Kouzlo malebné obce Kačice: objevte skryté klenoty jihočeského venkova

Kačice

Vítáme Vás v úvodu našeho průvodce obcí Kačice, která se nachází ve středních Čechách. Zde se dozvíte více o historii a současnosti této malebné obce, jejích zajímavostech a turistických atrakcích. Připravte se na nezapomenutelný zážitek!

Historie obce Kačice

Historie obce Kačice sahá až do 12. století, kdy zde existovala slovanská osada. První písemná zmínka o Kačicích se však objevuje až v roce 1352. Během své historie prošla obec různými změnami, byla například majetkem šlechtických rodů, nebo se stala součástí panství Kostelec nad Orlicí.

V průběhu času se v obci rozvíjela zemědělská činnost, ale i řemesla a obchod. V roce 1887 byla postavena železniční trať vedoucí přes Kačice, což podpořilo další rozvoj místní ekonomiky.

Během první i druhé světové války byly Kačice okupovány nacisty a docházelo zde ke konfliktům s partyzány. Po válce byl v obci založen JZD (Jednotné zemědělské družstvo) a postaveny nové bytové domy pro místní obyvatele.

Dnes má obec více než tisíc obyvatel a nachází se zde několik kulturních památek, jako například barokní kaple svatého Jana Nepomuckého nebo budova bývalého dělnického domu. Kačice jsou dnes moderní obcí s dobrou dostupností do blízkých měst a nabízí svým obyvatelům příjemné bydlení v krásné přírodě Orlických hor.

Přírodní zajímavosti v okolí Kačic

Pokud hledáte relaxaci v přírodě, obec Kačice je pro Vás ideální místem k návštěvě. Nachází se zde mnoho zajímavých lokalit, které stojí za vidění. Mezi nejzajímavější patří národní park Podyjí či přehrada Dalešice. Zajímavostí je také unikátní skalní útvar Ruprechtický Špičák a pestrá fauna a flóra v okolních lesích. Kromě toho zde najdete i cyklostezky a turistické trasy, které Vám umožní objevovat krásy této oblasti.

Kulturní památky v obci a okolí

Kulturní památky v obci Kačice a okolí

Obec Kačice je bohatá na mnoho historických a kulturních památek, které přitahují turisty z celého světa. Tyto památky jsou důkazem bohaté historie a tradic této malebné obce a jejího okolí.

V centru obce se nachází gotický kostel svatého Václava, který je považován za jednu z nejkrásnějších sakrálních staveb v kraji. Nedaleko kostela se pak rozprostírá Kačický hrad, který patřil k nejvýznamnějším feudálním sídlům na území dnešního Česka.

Dalšími zajímavými objekty jsou také kačický zámek s anglickým parkem, barokní sochy a sloupky v okolních vesnicích nebo unikátní lidové stavby jako jsou hrázděné chalupy.

Pokud se rozhodnete navštívit obec Kačice a jejich okolí, určitě neomezujte svoji pozornost jen na tyto kulturní památky, ale vychutnejte si i krásu přírodních scenérii např. na vyhlídce nad řekou.

Turistické trasy a aktivity pro návštěvníky

Turistické trasy a aktivity pro návštěvníky v obci Kačice

Obec Kačice nabízí mnoho možností k aktivnímu trávení volného času. Pro milovníky přírody a turistiku jsou zde k dispozici různé trasy, které vedou krásnou krajinou plnou lesů, luk a údolí.

Pro rodiny s dětmi doporučujeme projít naučnou stezku "Kačický okruh", která je vhodná i pro kočárky. Turisticky náročnější jedinci si mohou zvolit vícedenní túru po Stezce Jana Husa nebo navštíví rozhlednu na vrcholu Žebráku.

Milovníci vodních sportů si určitě užijí koupání a rybaření na nedalekém přehradním jezeře Zelivka nebo splouvání řeky Vltavy na kajaku.

Nezapomeňte také navštívit kulturní památky obce, jako např. barokní kostel svatého Mikuláše či muzeum lidových tradic v historickém mlýně.

V obci Kačice jistě nebudete mít čas na nuda!

Místní gastronomie a ubytování

Místní gastronomie a ubytování v obci Kačice

Pokud se chystáte na návštěvu obce Kačice, nemůžete si nechat ujít skvělou místní gastronomii a nabídku ubytování. V okolí najdete tradiční restaurace s příjemnou atmosférou, kde si můžete vychutnat lahodné domácí speciality z čerstvých surovin.

Co se týče ubytování, máte na výběr mezi různými druhy ubytování od malebných penzionů až po komfortní hotely. Všechny jsou vybaveny moderním zařízením a poskytují pohodlné ubytování pro váš pobyt v této krásné oblasti.

Takže neváhejte a dejte se na cestu do obce Kačice, aby stejně jako mnoho jiných turistů i Vy ochutnali to nejlepší z místní gastronomie a zažili pohodlné ubytování v nádherném prostředí.

Závěr - Přírodní krása a historické památky v obci Kačice

Publikováno: 31. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Janková

Tagy: kačice | obec