Jan Mejdr: Herec, který cestuje po divadlech i světadílech

Jan Mejdr

Oblíbené destinace Jana Mejdry

Jan Mejzdr, vášnivý cestovatel, má slabost pro exotiku a dobrodružství. Mezi jeho nejoblíbenější destinace patří Vietnam, kde ho uchvátila krása přírody, bohatá kultura a vynikající kuchyně. Strávil tam několik týdnů, během kterých procestoval zemi od severu k jihu, od rušných ulic Hanoje po klidné pláže Phu Quoc. Další destinací, která si získala jeho srdce, je Kostarika. Tato středoamerická země ho okouzlila svou biodiverzitou, sopkami a přátelskými lidmi. Jan zde strávil čas pozorováním divoké zvěře v národních parcích, surfováním na vlnách Pacifiku a poznáváním místní kultury.

Cestování za prací i odpočinkem

V dnešní době, kdy se stírají hranice a svět je propojenější než kdy dříve, se cestování za prací i odpočinkem stává běžnou součástí života mnoha lidí. Ať už se jedná o krátkodobé pracovní cesty, dlouhodobé pobyty v zahraničí za prací, nebo o kombinace práce a cestování, tzv. workation, možnosti jsou nekonečné.

Cestování za prací nabízí nespočet benefitů. Získáte cenné pracovní zkušenosti v mezinárodním prostředí, zdokonalíte se v cizím jazyce a osvojíte si nové dovednosti. Zároveň poznáte jinou kulturu, zvyklosti a lidi. To vše vám pomůže v osobním i profesním růstu.

Nezapomínejme ani na benefity cestování za odpočinkem. Dovolená v zahraničí vám dodá novou energii, uvolní stres a přinese nezapomenutelné zážitky. Ať už dáváte přednost poznávání historických památek, lenošení na pláži, nebo aktivnímu odpočinku v přírodě, na světě existuje destinace, která splní vaše představy.

Zážitky z natáčení v zahraničí

Natáčení v cizině je vždycky dobrodružství. Člověk se setká s novými lidmi, kulturami a samozřejmě i s výzvami, které by doma nezažil. Pamatuju si, jak jsme jednou točili v Maroku a museli jsme pro kameru zachytit západ slunce nad Saharou. Zní to romanticky, že? Jenže realita byla taková, že nám štáb zabloudil v dunách, začala padat tma a my s sebou neměli dost vody. Nakonec jsme se z toho dostali jen díky pohotovosti místního průvodce. A ten záběr? Ten za to stál! Jindy jsme zase natáčeli v Japonsku a já tam poprvé ochutnal pravé suši. Byl to pro mě tehdy docela kulturní šok, ale musím říct, že od té doby si na něm rád pochutnám. Každá země má zkrátka co nabídnout a já jsem moc rád, že mi moje práce umožňuje poznávat svět a sbírat nezapomenutelné zážitky.

Tipy na cestování od Jana Mejdry

Cestování je moje vášeň a za ty roky jsem se naučil pár věcí, které mi usnadňují cestování. Ať už se chystáte na dovolenou k moři nebo na dobrodružnou expedici do hor, rád se s vámi o ně podělím. Nepodceňujte plánování. Neznamená to nutně mít nalinkovaný každý krok, ale znát alespoň základní informace o destinaci, jako je počasí, měna a doprava, vám ušetří spoustu starostí. Sbalte si jen to nejnutnější. Věřte mi, že ten pátý pár bot opravdu nepotřebujete. Zaměřte se na pohodlné a univerzální oblečení, které se dá vrstvit. Nebojte se vyzkoušet místní speciality. Ochutnávka tradičních jídel je skvělý způsob, jak poznat kulturu dané země. A kdo ví, třeba objevíte novou gastronomickou vášeň. Komunikujte s místními. I když neumíte jejich jazyk, úsměv a pár základních frází vám otevře mnoho dveří. Místní vám rádi poradí, kam se vydat a co vidět.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: jan mejdr | český herec