Kouzelné počasí na Kanárských ostrovech: Zajímavosti a tipy pro cestování

Kanárské Ostrovy Počasí

Úvod do kanárských ostrovů a jejich polohy

Kanárské ostrovy jsou oblíbeným turistickým cílem díky svému teplému a slunečnému počasí. Avšak kromě toho mají i mnoho dalších zajímavostí, které stojí za to objevovat. Pokud plánujete svou následující dovolenou na Kanárských ostrovech, je důležité seznámit se s jejich polohou a geografickými charakteristikami. Tento úvod vám pomůže lépe pochopit, co vás na těchto ostrůvcích čeká a jak si plánovat vaše aktivity během pobytu z hlediska počasí.

Klimatické podmínky na kanárských ostrovech

Klimatické podmínky na kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou známé svým příjemným a teplým počasím, které zůstává velmi stabilní po celý rok. Toto klima se dělí na dvě hlavní oblasti: sever a jih. Na severu ostrovů je klima mírnější s vyšší vlhkostí a vícerozměrnou krajinou, zatímco na jihu panuje sušší klima s méně vegetací. Teploty se pohybují mezi 20-25°C během celého roku s minimálním srážkovým úhrnem.

Doporučuje se návštěva Kanárských ostrovů v zimních měsících, když jsou mírnější teploty nebo v létě pro ty, co preferují teplejší počasí. Jakékoli období bude ovšem nabízet ideální podmínky pro slunné pláže nebo prozkoumání okolní překrásné přírody.

Charakteristika jednotlivých ostrovů a jejich mikroklima

Kanárské ostrovy jsou známé svým unikátním mikroklimatem, které se na každém ostrově může lišit. Každý ostrov má svůj vlastní charakter a klima, které ovlivňují jeho geografickou polohu a nadmořskou výšku.

Tenerife je největším ostrovem Kanárských ostrovů a má rozmanité mikroklima. Na jihu ostrova panuje teplé a sušší podnebí s průměrnou roční teplotou okolo 25 stupňů Celsia. Na severu Tenerife jsou průměrné teploty nižší a vlhčí počasí, což vytváří ideální podmínky pro zemědělství.

Gran Canaria je další velký ostrov Kanárských ostrovů a má převážně suché počasí. Na jihu Gran Canarie najdete horká léta s minimálním srážkovým úhrnem, zatímco na severovýchodní části ostrova bývají časté deště.

Lanzarote je nejseverněji položeným z hlavních kanárských ostrovů a má také velmi suché podnebí. Ostrov navštívilo mnoho turistů díky svým plážím a jedinečnému geologickému charakteru.

Fuerteventura je ostrov s nejmenší zelení a nejsuchším klimatem ze všech kanárských ostrovů. Na jihu Fuerteventury bývají letní teploty velmi vysoké, ale v zimě mohou být chladné a deštivé.

Takže pokud si plánujete návštěvu Kanárských ostrovů, buďte připraveni na to, že se počasí na každém ostrově může lišit. Ale jedno je jisté - na své si přijdou jak milovníci slunce, tak i ti, kdo preferují chladnější podnebí.

Nejvhodnější období k návštěvě kanárských ostrovů

Pokud plánujete svoji návštěvu na kanárských ostrovech, jedním z faktorů, který by měl hrát rozhodující roli v vašem výběru, je počasí. Nejvhodnější období pro návštěvu Kanárských ostrovů je od května do září, kdy teploty dosahují příjemných 24 - 28 °C a slunce svítí až 10 hodin denně. V tuto dobu také minimum srážek umožňuje ideální podmínky pro koupání a další venkovní aktivity. Pokud hledáte mírnější počasí, doporučuje se navštívittento krásný souostroví od října do dubna, kdy průměrné teploty bývají okolo 22 °C a slunce nadále svítí více než 7 hodin denně. Celkově platí, že Kanárské ostrovy jsou rájem pro milovníky slunce a moře s celoročním turistickým ruchem. Vyberte si tedy období dle vašich preferencí a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Kanárských ostrovech!

Doporučené aktivity v závislosti na počasí

Doporučené aktivity v závislosti na počasí

Kanárské ostrovy jsou známé svým příjemným a téměř po celý rok slunečným počasím. Nicméně, v závislosti na ročním období a konkrétní lokalitě se může stát, že se setkáte s nějakými nečekanými povětrnostními podmínkami. Pokud hledáte tipy na to, co dělat při jakémkoliv počasí na kanárských ostrovech, máme pro vás několik doporučení.

Barevné korálové útesy a skvostné pláže jsou neodmyslitelnou součástí kanárských ostrovů. Pokud je slunce silné a svítí celý den, určitě neváhejte trávit čas u moře a relaxovat v teplých pramenech Atlantského oceánu. Na druhou stranu, pokud se ochladilo nebo fouká vítr, je lepší zamířit ke koupalištím s vyhřátou vodou, saunám nebo do termálních lázní.

S deštěm si samozřejmě mnoho turistů nepojistí odlety do Kanárských ostrovů. Pokud se ale opravdu dostaví déšť (což je poměrně vzácné), není důvod se trápit. Pokud máte rádi turistiku, můžete si zvolit některou z mnoha tras v horách, kde se po dešti otevírají nové scenérie. Také existuje řada muzeí a kulturních památek, které stojí za návštěvu.

A konečně, pokud přijedete na Kanárské ostrovy v době bouře nebo jiných extrémních povětrnostních podmínek, může být nejlepší zůstat uvnitř a užít si atmosféru místní kuchyně a hudby. Na ostrovech najdete spoustu restaurací s regionálními specialitami a bary s živou hudbou.

Na Kanárských ostrovech je vždy co dělat a co objevovat, i kdyby se počasí rozhodlo trochu zkomplikovat plány.

Co si vzít s sebou na kanárské ostrovy v závislosti na počasí

Pokud zamýšlíte vyrazit na kanárské ostrovy, je důležité vzít s sebou správné oblečení a věci, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější. Počasí na Kanárských ostrovech se může lišit podle ročního období a geografické polohy, nicméně v průměru zde panuje příjemné subtropické klima.

Bude-li vaše cesta plánována v letním období (od června do září), připravte se na teplé počasí s vysokou vlhkostí. Doporučujeme volné a lehké oblečení, jako jsou šaty, krátké kalhoty a trička z prodyšných materiálů. Nezapomeňte si vzít sluneční brýle, klobouk nebo špice proti slunci a samozřejmě opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

V zimních měsících (od listopadu do února) bude čekat mírnější počasí s nižší vlhkostí. Nicméně i tak doporučujeme vrstvenou úpravu oblečení, jako jsou svetříky a bundičky, protože ráno i večer mohou být chladnější teploty. Zimní období na Kanárských ostrovech je ideální pro turistické aktivity, proto si nezapomeňte vzít pohodlné boty a sportovní oblečení.

Celkově platí, že Kanárské ostrovy mají celoročně příjemné počasí s vysokými teplotami a slunečnými dny. Doporučujeme však být opatrný na slunce a vzít si s sebou odpovídající oblečení a ochranné prostředky, abyste se mohli plně soustředit na svou dovolenou.

Závěr a shrnutí poznatků o počasí na kanárských ostrovech

Závěr a shrnutí poznatků o počasí na kanárských ostrovech

Po prozkoumání klimatu na kanárských ostrovech lze shrnout, že se jedná o ideální destinaci pro ty, kteří upřednostňují slunečné a teplé počasí. Kanárské ostrovy jsou známé svými mírnými zimami a příjemnými teplotami v létě, které z nich činí oblíbený cíl turistů. V období od května do října panuje na ostrovech suché období s velice malým množstvím srážek. Naopak v zimním období dochází k více srážkám, avšak stále nejsou přehnaně náročné.

Vlivem polohy ostrovů v Atlantském oceánu se také vyskytují různorodé mikroklimatické podmínky. Například v horských oblastech je chladněji a vlhčeji než na pobřežních pláních. Celkově lze ale říct, že dky teplému oceánskému proudu se srdcem Evropy nacházet ve stálém letním režimu.

Za zmínku také stojí poryvy větru, které mohou být silné zejména v období zimních bouří. V létě se ale větry zklidňují, což přináší ideální podmínky pro plážování a další aktivity.

Celkově lze tedy konstatovat, že kanárské ostrovy nabízí turistům perfektní počasí skoro celý rok a jejich klimatické podmínky si určitě zaslouží pozornost.