Kouzelné Hurghada: Proč je tato egyptská destinace neodolatelná pro turisty?

Egypt Hurghada

Úvod do Hurghady jako turistického cíle

Hurghada je jedním z nejznámějších turistických cílů Egypta, který láká ročně tisíce návštěvníků z celého světa. Tento okouzlující přístav na východním pobřeží Rudého moře nabízí ohromující pláže, skvělé možnosti šnorchlování a potápění, ale také mnoho dalších aktivit pro turisty. Přestože má Hurghada pověst jako destinace pro masovou turistiku, poskytuje spoustu možností pro odpočinek i dobrodružství ve stejnou chvíli. Zkrátka ideální místo pro ty, kteří touží po slunci, relaxaci a zábavě!

Historie Hurghady

Historie Hurghady

Hurghada, turistický ráj na pobřeží Rudého moře, má bohatou historii, která sahá až do starověkého Egypta. V té době byla oblast nazývána "Ghardaga" a sloužila jako přístav pro obchodní lodě plující mezi Egyptem a Indie. Za dob faraónů byla Hurghada také důležitým centrem těžby zlata a turmalínu.

V průběhu středověku sloužila Hurghada jako přístav pro muslimské poutníky směřující k Svatému městu Mekka v dnešní Saúdské Arábii. Až do 20. století byla oblast pouze malou rybářskou vesnicí.

V roce 1980 se však začaly budovat první hotely a Hurghada se pomalu stávala oblíbeným turistickým cílem. Dnes je v této oblasti nespočet luxusních resortů, pláže s bílým pískem a korálové útesy pro potápění.

Navštivte Hurghadu a objevte její fascinující historii spojenou s moderním luxusem!

Klima a nejlepší doba k návštěvě

Egypt Hurghada - Klima a nejlepší doba k návštěvě

Pokud se chystáte na dovolenou v Egyptě, počasí je jedním z nejdůležitějších faktorů. Hurghada má typické středomořské klima, s horkými léty a mírnými zimami. Nejlepší doba k návštěvě je od října do dubna, kdy teploty jsou příjemné a slunce svítí celý den.

V létě mohou být teploty extrémně vysoké, s průměrnou denní teplotou okolo 35°C. Pokud preferujete prohlížení památek a jiné aktivity mimo pláž, je lepší navštívit Hurghadu mimo letní sezónu.

Na druhé straně, v zimě se dny stávají kratšími a noční teploty se snižují na asi 18°C. Nicméně, v tomto období si turisté mohou užít pobyt bez davů lidí a za nižší ceny.

Takže pokud hledáte ideální čas pro návštěvu Egypta Hurghady, vybírejte mezi říjnem a dubnem, kdy budete schopni si užít aktivní turistiku i plavání v Rudém moři bez přehnaných vrcholků teplot.

Pláže a vodní sporty

Plážová dovolená v Egyptě Hurghada nabízí dokonalé sluneční koupání, relaxaci na pláži a mnoho možností pro vodní sporty. Objevte krásné korálové útesy a pestrou paletu ryb při šnorchlování nebo potápění. Ty, kteří hledají více adrenalinových zážitků, si mohou vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo jetové lyžování. Pokud vás zajímají klidnější aktivity, můžete si půjčit kajak nebo jachtu a projet se po krásné laguně. Vyzkoušejte si tuto skvělou dovolenou plnou slunce a zábavy u moře v Egyptě Hurghada!

Potápění a šnorchlování v Rudém moři

Pokud plánujete svou dovolenou v Hurghadě v Egyptě, nechte se unést krásami podmořského světa Rudého moře. Tato oblast je známa jako skvost pro potápěče a šnorchlování, kteří si zde mohou užít jedinečné pohledy na korály, ryby a další živočichy. Vstupte do fascinujícího světa pod hladinou Rudého moře a objevte nádherné tajemství tohoto překrásného místa.

Výlety a atrakce v okolí Hurghady

Výlety a atrakce v okolí Hurghady

Využijte svého pobytu v Egyptě na objevování krásného okolí Hurghady. Západně od města se nachází poušť, která skýtá nespočet možností pro dobrodružné výpravy. Můžete si například pronajmout quad bike a projet se po dunách, nebo absolvovat jízdu na velbloudovi.

Pokud máte zájem o hledání mořských pokladů, můžete se vydat na potápění k útesům Rudého moře, které jsou plné úchvatných ryb a korálů. Pro ty, kteří touží po relaxaci, doporučujeme navštívit některou z pláží v okolí. Nejznámější jsou pláže Makadi Bay a Sahl Hasheesh s bělostným pískem a azurovým mořem.

Pro milovníky historie nabízí okolní oblasti mnoho památek ze starověké egyptské civilizace. V Luxoru si můžete prohlédnout úchvatné chrámy a hrobky faraonů či zažít vzrušení z návštěvy jediné zbývající světového divu antiky - pyramid Cheopsovy.

Nechte se unést krásami okolí Hurghady a prožijte nezapomenutelný pobyt v Egyptě plný dobrodružství, odpočinku a objevování.

Kultura a gastronomie v Hurghadě

Hurghada leží na jihozápadě Egypta. Město se stalo velmi populárním cílem turistů ze všech koutů světa díky svému nádhernému pobřeží, krásným plážím a překrásnému moři.

Kromě toho je Hurghada také známá pro svou bohatou kulturu a gastronomii. Pokud se chystáte na dovolenou do Hurghady, určitě nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou kuskus, hummus, různé druhy koření a čerstvé ryby.

V Hurghadě najdete také mnoho kulturních památek a atrakcí. Například můžete navštívit chrám Karnaku v Luxoru nebo si prohlédnout starobylé pyramidy v Gíze.

Celkově lze říci, že Hurghada nabízí skvělé spojení mezi turistikou, kulturou a gastronomií. Rozhodně stojí za návštěvu!

Doprava a ubytování v Hurghadě

Doprava a ubytování v Hurghadě

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Egyptě. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, nejspíš se budete zajímat o způsoby dopravy a vhodné ubytování.

Co se týče dopravy, existuje mnoho možností, jak se do Hurghady dostat. Nejběžnějším způsobem je letadlo, které přistane na mezinárodním letišti v Hurghadě. Zde můžete najít také taxislužby nebo autobusovou dopravu, které Vás dopraví kamkoliv budete chtít.

Využitím služeb cestovní kanceláře si můžete zajistit také transfer z letiště na místo Vašeho ubytování. Výhodou této možnosti je komfort a bezpečnost.

Pokud hledáte ideální ubytování pro svou dovolenou v Hurghadě, máte velký výběr různých hotelů a apartmánů s různými cenovými kategoriemi. Vzhledem k tomu, že se Hurghada nachází u Rudého moře, máte samozřejmě také možnost vybrat si pobyt přímo u pláže.

Mnoho hotelů nabízí také all inclusive služby, což znamená, že máte v ceně ubytování snídani, oběd a večeři v hotelové restauraci. To je ideální pro ty, kteří na své dovolené chtějí mít vše pohromadě a nemuset se starat o nákup potravin nebo hledání restaurací.

Praktické tipy pro návštěvu Hurghady

Praktické tipy pro návštěvu Hurghady

Pokud plánujete dovolenou v Hurghadě, jednom z nejvíce populárních turistických míst v Egyptě, je důležité znát několik praktických tipů pro pohodlnou a bezpečnou cestu. Zde je několik užitečných informací:

1. Místní měna v Hurghadě je egyptská libra (EGP). Je vhodné vyměnit peníze na letišti nebo v bance, které jsou k dispozici po celém městě.

2. Pokud si chcete pronajmout auto či motorku, dejte si pozor na provoz a dodržujte dopravní předpisy. Cesty v Egyptu mohou být chaotické a není obvyklé, že se řidiči řídí pravidly silničního provozu.

3. Pokud máte rádi podvodní svět, nezapomeňte vyrazit na potápění nebo šnorchlování do Rudého moře! Hurghada je velmi vhodným místem, aby jste objevili podmořský život.

4. Egyptský víkendový trh Khan el-Khalili by neměl chybět ve vašem itineráři. Krom toho najdete lokální suvenýry obchody po celé Hurghadě.

5. Počasí v Hurghadě bývá velmi horké a suché, tak nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pitné vody a krém na opalování.

S těmito tipy byste měli mít skvělý pobyt v Hurghadě a užít si vaší dovolenou na plno!

Závěr a doporučení pro turisty.

Závěr a doporučení pro turisty

Pokud plánujete navštívit Hurghadu v Egyptě, je důležité mít na paměti několik doporučení. Především je důležité si předem zjistit aktuální bezpečnostní situaci v regionu a dodržovat pokyny místních úřadů a průvodců.

Dalším důležitým faktorem je ochrana proti slunci, zejména v letních měsících. Vzhledem k extrémně vysokým teplotám je nutné pít dostatek tekutin a vyhýbat se slunečnímu poledni.

V Hurghadě najdete řadu zajímavých aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování nebo projížďky na velbloudovi. Je důležité dbát na to, aby tyto aktivity probíhaly s licencovanými organizacemi a pod dohledem zkušených průvodců.

V neposlední řadě respektujte místní kulturu. Egypt má bohatou historii a tradiční zvyklosti, které by měli turisté ctít. Například oblečení by mělo být adekvátní k okolnímu prostředí a nebylo by vhodné nosit odhalené oblečení ve veřejných prostranstvích.

S dodržením těchto doporučení můžete v Hurghadě zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody, fascinující historie a jedinečné kultury.

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Janková

Tagy: egypt hurghada | turistika