Žhavé slunce a ještě žhavější noci: Lloret de Mar - ráj večírků i španělského šarmu

Lloret De Mar

Lloret de Mar: Slunečný ráj Španělska

Lloret de Mar, město ležící na španělském pobřeží Costa Brava, je snem každého milovníka slunce, pláží a zábavy. S více než 7 kilometry zlatavého písku a křišťálově čistou vodou Středozemního moře si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou. Lloret de Mar ale není jen o lenošení na pláži. Město nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Pro milovníky historie je zde možnost navštívit kostel Sant Romà ze 16. století s jeho nádhernou architekturou, nebo se vydat na procházku do zahrad Santa Clotilde s úchvatnými výhledy na moře. Adrenalinoví nadšenci si přijdou na své v aquaparku Water World s tobogány a skluzavkami, nebo se můžou vydat na výlet lodí podél pobřeží a obdivovat krásy Costa Brava z mořské hladiny. Večer se Lloret de Mar promění v pulzující centrum zábavy s nespočtem barů, restaurací a klubů, kde můžete ochutnat lahodné španělské speciality a užít si bujarý noční život. Ať už hledáte relaxaci, zábavu, nebo kulturní vyžití, Lloret de Mar vám nabídne vše, co si přejete pro dokonalou dovolenou.

Pláže a zátoky pro každého

Lloret de Mar, tohle španělské městečko na pobřeží Costa Brava, je proslulé svými nádhernými plážemi a malebnými zátokami. Ať už hledáte rušné místo plné zábavy, klidný kout pro relaxaci nebo ráj pro vodní sporty, Lloret de Mar má co nabídnout. Hlavní pláž, Platja de Lloret, je dlouhá přes kilometr a lemuje ji promenáda s palmami, restauracemi a bary. Najdete tu lehátka k pronájmu, sprchy, toalety a další služby. Pokud toužíte po klidu, vydejte se do některé z menších zátok, jako je například Cala Boadella, obklopená borovicovým lesem a skalami. Je ideální pro šnorchlování a potápění. Romantickou atmosféru nabízí Cala Trons, kam se dostanete pouze lodí nebo po stezce z pláže Fenals. Nezapomeňte ani na pláž Santa Cristina, která je považována za jednu z nejkrásnějších v okolí. Je chráněna před větrem a nabízí křišťálově čistou vodu. Ať už si vyberete jakoukoli pláž, v Lloret de Mar si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a zábavy.

Noční život a zábava

Lloret de Mar neusíná ani po západu slunce. Naopak, město se probouzí do rušného nočního života, který láká návštěvníky z celého světa. Centrum se mění v pulzující tepnu plnou barů, klubů a diskoték, kde to žije až do ranních hodin.

Chcete si zatančit na hity světových DJs? Vydejte se do některého z velkokapacitních klubů jako Colossos, Tropics nebo St. Trop. Preferujete spíše komornější atmosféru a živou hudbu? Zamiřte do barů lemujících pobřežní promenádu. Můžete si tu vychutnat sklenku lahodného španělského vína, osvěžující koktejl nebo si dát něco malého k jídlu.

Pro milovníky latinskoamerických rytmů je tu pak nepřeberné množství salsaték a barů s živou hudbou. Atmosféra je tu vždy žhavá a taneční parket plný nadšených tanečníků.

Ať už preferujete jakýkoliv styl zábavy, v Lloret de Mar si zaručeně přijdete na své. Noční život je tu pestrý a uspokojí i ty nejnáročnější. Nezapomeňte ale, že i při noční zábavě je důležité dbát na bezpečnost a nepřehánět to s alkoholem.

Historie a památky Lloret de Mar

Lloret de Mar, perla španělského pobřeží Costa Brava, skrývá mnohem víc než jen nádherné pláže a bujarý noční život. Historie tohoto malebného městečka sahá až do 3. století př. n. l., kdy zde sídlili Iberové. Římané, kteří oblast později ovládli, zanechali v Lloret de Mar nesmazatelnou stopu v podobě vily "Els Ametllers" s úchvatnými mozaikami. Středověká historie Lloret de Mar je pak úzce spjata s pirátskými nájezdy, které formovaly charakter města a jeho obyvatel. Obranné věže, jako například Torre de Can Garriga ze 16. století, dodnes připomínají neklidnou minulost.

S příchodem 19. století se Lloret de Mar začal proměňovat v oblíbenou destinaci bohatých obchodníků, kteří zde budovali honosné rezidence v modernistickém stylu. Nádherným příkladem je Casa Font, dnes sídlo Muzea mořských dějin, které vám přiblíží námořní historii Lloret de Mar a jeho obyvatel. Další architektonickou perlou je kostel Sant Romà ze 16. století s jeho charakteristickou směsicí gotických a renesančních prvků.

Pro milovníky historie a architektury je Lloret de Mar skutečným rájem. Procházka historickým centrem s jeho úzkými uličkami a malebnými náměstíčky vás přenese zpět v čase. Nezapomeňte navštívit hřbitov "Modernistický hřbitov", který je považován za jeden z nejkrásnějších v Katalánsku. Zdejší náhrobky a mausolea, díla významných katalánských umělců, vás uchvátí svou krásou a propracovaností.

Lloret de Mar je zkrátka ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit odpočinek na pláži s poznáváním bohaté historie a kultury.

Tipy na výlety v okolí

Lloret de Mar není jen o nádherných plážích a bujarém nočním životě. Pokud toužíte poznávat krásy Katalánska, máte na dosah ruky spoustu možností. Vydejte se do historické Girony s úzkými uličkami a impozantní katedrálou. Projděte se po hradbách a užijte si nádherný výhled na město a Pyreneje v pozadí. Milovníci umění by neměli vynechat Figueres, rodiště Salvadora Dalího. Zdejší Teatre-Museu Dalí, které je zároveň i jeho hrobkou, vás vtáhne do surrealistického světa tohoto geniálního umělce. Pokud dáváte přednost přírodě, vydejte se lodí na ostrovy Medes. Tato chráněná oblast je rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování, kteří zde mohou obdivovat bohatý podmořský život. Za návštěvu stojí i botanická zahrada Marimurtra v Blanes s úchvatnými výhledy na moře a tisíci druhů rostlin z celého světa. A pokud toužíte po klidu a spiritualitě, vydejte se do horského kláštera Montserrat, který se tyčí na vrcholcích skal a nabízí nezapomenutelnou atmosféru. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli výlet, nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát a dobrou náladu!

Kdy a jak se do Lloret de Mar dostat

Lloret de Mar, španělský klenot na pobřeží Costa Brava, láká k návštěvě po celý rok. Díky své poloze, zhruba 75 km od Barcelony, je dostupný hned několika způsoby. Letní sezóna, ideální pro slunění a koupání, trvá od května do října. Teploty se tu pohybují okolo příjemných 25-30 stupňů. Mimo sezónu, od listopadu do dubna, si tu užijete spíše klidnější dovolenou s příjemnými teplotami okolo 15 stupňů.

Nejrychlejší a nejpohodlnější cestu představuje letecká doprava. Z Prahy se na letiště Girona-Costa Brava, vzdálené od Lloret de Mar pouhých 30 km, dostanete za cca 2 hodiny. Letenky se dají sehnat už od pár stovek korun, obzvlášť pokud si je zarezervujete s dostatečným předstihem nebo v rámci akčních nabídek. Z letiště se do Lloret de Mar snadno dopravíte autobusem, který jezdí pravidelně. Cesta trvá přibližně 40 minut.

Pokud preferujete cestování po vlastní ose a chcete si užít krásy španělské krajiny, zvolte cestu autem. Z Prahy do Lloret de Mar je to zhruba 1700 km, cesta autem tak zabere přibližně 16-18 hodin. Doporučujeme si cestu rozdělit na etapy a naplánovat si zastávky v zajímavých městech po cestě. Nezapomeňte na dálniční známky, ve Francii a ve Španělsku jsou placené úseky.

Další možností je cesta autobusem. Z Prahy do Lloret de Mar jezdí pravidelné autobusové linky. Cesta trvá přibližně 24 hodin a je o něco levnější než letecká doprava. Autobusové nádraží v Lloret de Mar se nachází v centru města, takže budete mít vše hned po ruce.

Ať už se do Lloret de Mar vydáte jakkoli, čeká vás nezapomenutelná dovolená plná slunce, pláží a zábavy.

Praktické informace a rady pro cestovatele

Lloret de Mar, španělský klenot na pobřeží Costa Brava, láká k návštěvě po celý rok. Než se ale do plánování dovolené pustíte naplno, pár tipů se vám bude hodit. Hlavní sezóna v Lloret de Mar trvá od května do října, kdy si užijete slunce a moře plnými doušky. Pokud ale preferujete klidnější atmosféru a mírnější teploty, zvolte jaro nebo podzim. Město je snadno dostupné z letiště v Barceloně (BCN), odkud se sem dostanete autobusem za zhruba hodinu a půl. Další možností je doprava vlastním autem, počítejte ale s delší cestou a možnými poplatky za dálnice. V Lloret de Mar se pohodlně domluvíte španělsky a katalánsky, ve většině turistických oblastí se ale bez problémů domluvíte i anglicky. Euro je zdejší oficiální měnou, platební karty jsou akceptovány ve většině obchodů a restaurací. Prozkoumejte historické centrum s úzkými uličkami a malebnými náměstími, odpočiňte si na proslulých plážích jako je Fenals nebo Santa Cristina a užijte si bohatý noční život. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako je paella, tapas nebo crema catalana. Ať už se do Lloret de Mar vydáte za odpočinkem, zábavou nebo poznáváním, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a otevřenou mysl.

Publikováno: 02. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: lloret de mar | cestování