Kam na výlet? Přehled státních svátků 2021 pro vaše cestování.

Statni Svatky 2021

Jarní prázdniny a Velikonoce: Lyžovačka v Krkonoších nebo procházka rozkvetlou Prahou?

Jarní prázdniny a Velikonoce jsou skvělou příležitostí k odpočinku a načerpání nové energie. V roce 2021 vychází Velikonoční pondělí na 5. dubna, což je ideální čas na prodloužený víkend. Pokud milujete hory a zimní sporty, Krkonoše jsou skvělou volbou. I začátkem dubna si zde můžete užít skvělé lyžovačky. Na sjezdovkách leží dostatek sněhu a sluníčko už krásně hřeje. Po dni stráveném na svahu si můžete odpočinout v útulné horské chatě s výhledem na zasněžené vrcholky. Pokud dáváte přednost jarnímu probouzení přírody, Praha je tou pravou volbou. Projděte se historickým centrem, pokochejte se rozkvetlými parky a užijte si jedinečnou atmosféru Velikonoc. Navštivte velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, ochutnejte tradiční speciality a kupte si originální ručně dělané suvenýry. Ať už se rozhodnete pro hory nebo město, nezapomeňte si zarezervovat ubytování včas. Přejeme vám krásné a pohodové jarní prázdniny a veselé Velikonoce!

Svátek práce a květnové svátky: Poznávací zájezd do Vídně nebo relax v lázních Luhačovice?

Rok 2021 se blíží a s ním i plánování dovolené. Proč nevyužít státních svátků k prodlouženému víkendu? Svátek práce, který připadá na sobotu 1. května, sice nenabízí volno navíc, ale hned následující víkend je plný možností. 8. května slavíme Den vítězství a státní svátek nám daruje volný den v pondělí. Co takhle spojit příjemné s užitečným a naplánovat si prodloužený víkend?

Možností je nespočet. Co třeba vyrazit za kulturou do Vídně? Prozkoumejte historické památky, užijte si procházku rozkvetlými zahradami Schönbrunnu nebo se nechte okouzlit atmosférou vídeňských kaváren. Milovníci relaxace si zase přijdou na své v lázních Luhačovice. Dopřejte si wellness procedury, procházky lázeňským parkem a ochutnejte léčivé prameny. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, prodloužený víkend během květnových svátků bude skvělou příležitostí k odpočinku a načerpání nových sil.

Letní prázdniny: Slunění se u moře v Chorvatsku nebo turistika ve Vysokých Tatrách?

Letní prázdniny se blíží a s nimi i sladké dilema: Kam vyrazit za odpočinkem? Láká vás spíše sluncem zalité pobřeží Chorvatska a šumění moře, nebo dáváte přednost svěžímu horskému vzduchu a nádherným výhledům ve Vysokých Tatrách? Ať už se rozhodnete pro moře nebo hory, nezapomeňte při plánování dovolené zohlednit i státní svátky v roce 2021. Díky nim si můžete užít prodloužený víkend a dovolenou si tak o pár dní protáhnout.

V roce 2021 máme štěstí na státní svátky, které vycházejí i na všední dny. Například svátek Cyrila a Metoděje (5. července) připadá na pondělí, takže si užijete prodloužený víkend hned na začátku července. Podobně je tomu i u svátku Jana Husa (6. července), který vychází na úterý. Pokud si tedy vezmete volno i v pondělí 5. července, čeká vás prodloužený čtyřdenní víkend.

Ať už se rozhodnete pro Chorvatsko nebo Vysoké Tatry, nezapomeňte si rezervovat ubytování a dopravu s dostatečným předstihem. Přejeme krásné a slunečné léto!

Podzimní prázdniny: Putování za vínem na Jižní Moravě nebo návštěva strašidelných hradů a zámků?

Letošní podzimní prázdniny vycházejí na čtvrtek 28. října a pátek 29. října, hned po státním svátku Den vzniku samostatného československého státu, který slavíme 28. října. Prodloužený víkend tak láká k výletům. Co takhle spojit krásy podzimní přírody s poznáváním historie a tradic? Jižní Morava nabízí obojí!

Představte si: procházky vinicemi halícími se do zlatavých a rudých barev, ochutnávky burčáku a mladého vína ve sklípku s cimbálovou muzikou, to vše dokreslené vůní pečených kaštanů. Romantika! A pokud toužíte po dobrodružství, vydejte se na některý z majestátních hradů a zámků, které v tomto období ožívají strašidelnými prohlídkami a tajemnými příběhy.

Ať už zvolíte proslulé vinné stezky Lednicko-valtického areálu, malebné Pálavě nebo zříceniny gotických hradů, podzimní prázdniny na Jižní Moravě slibují nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s předstihem, protože o státních svátcích bývá velký zájem.

Vánoční svátky: Vánoční trhy v Drážďanech nebo romantický pobyt na horách v Krkonoších?

Vánoce a konec roku se blíží mílovými kroky a s nimi i zasloužené volno. Státní svátky v roce 2021 nám přejí a nabízejí hned několik příležitostí, jak si užít prodloužený víkend nebo rovnou delší dovolenou. Vánoční atmosféru si můžete vychutnat na tradičních vánočních trzích v Drážďanech. Provoněné svařeným vínem a perníkem, rozzářené tisíci světýlek a plné lákavých stánků s vánočním zbožím, nabízejí Drážďanské vánoční trhy nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Pokud ale dáváte přednost klidu a zimní romantice, zamiřte do Krkonoš. Procházky zasněženou krajinou, běžkování na upravených tratích nebo relaxace u krbu s hrnkem horké čokolády, to vše a mnohem více nabízejí Krkonoše během vánočních svátků. Ať už se rozhodnete pro rušné trhy nebo klid hor, nezapomeňte si užít vánoční pohodu a načerpat síly do nového roku.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Lucius Vondrák

Tagy: statni svatky 2021 | seznam státních svátků v roce 2021