Dálniční zážitek na Slovensku v roce 2019: Aktualizované informace o dálničních známkách pro cestovatele!

Dálniční Známka Slovensko 2019

Úvod

Vítáme vás u přehledu dálniční známky pro Slovensko v roce 2019. Pokud plánujete cestování po slovenských dálnicích, je pro vás zakoupení této známky nezbytné. V tomto článku se dozvíte veškeré informace o změnách a novinkách spojených s dálniční známkou pro rok 2019. Buďte připraveni a vyražte na cesty s klidem v duši!

Co je dálniční známka a k čemu slouží

Dálniční známka je oficiální doklad umožňující používání dálnic a rychlostních silnic na Slovensku. Je zakoupena jednou ročně a platí po dobu jednoho roku, přičemž její cena zahrnuje všechny úseky s poplatkem. Dálniční známka není povinná pro osobní vozidla pouze pohybující se mimo dálnice a rychlostní silnice, nicméně doporučuje se ji mít i v těchto případech, aby byla zajištěna plynulost cesty. Bez dálniční známky hrozí řidičům pokuta v hodnotě až 500 eur. Pokud plánujete cestovat po Slovensku v roce 2019, je nutné si zajistit novou dálniční známku pro tento rok.

Platnost dálničních známek na Slovensku

Platnost dálničních známek na Slovensku je otázkou, kterou by si měli všichni řidiči, kteří plánují cestování po slovenských dálnicích, zodpovědět předem. Důležité je totiž vědět, že platnost dálničních známek na Slovensku pro rok 2019 je omezena na určitý časový úsek a bez jejich platnosti hrozí řidičům pokuta.

Podle zákona musí být každé vozidlo s celkovou hmotností do 3,5 tuny vybaveno platnou dálniční známkou při jízdě po slovenských dálnicích. Platnost těchto známek začíná prvním dnem vydání a končí posledním dnem kalendářního roku, na který byla vydaná. Pokud tedy chcete využít slovenské dálnice v roce 2019, měli byste si zajistit platnou dálniční známku pro toto období.

Pamatujte také na to, že neplatná nebo chybějící dálniční známka může být velmi nepříjemným problémem. Pokuta za neplatnou dálniční známku se pohybuje okolo 150 eur a navíc máte povinnost dálniční známku ihned pořídit a přilepit na vaše vozidlo.

Takže neváhejte a zajistěte si platnou dálniční známku na Slovensku pro rok 2019, abyste si užili bezproblémovou jízdu po krásách této země.

Ceny dálničních známek pro rok 2019

Ceny dálničních známek pro rok 2019 se liší podle typu vozidla a délky trvání platnosti. Všem motoristům však přinášíme dobrou zprávu - ceny zůstaly stejné jako v minulém roce. Pro osobní automobily s hmotností do 3,5 tuny a trváním platnosti jednoho roku je cena 50 eur. Pokud si pořídíte dvojroční známku, zaplatíte za ni 95 eur. Pro motocykly je cena dálniční známky na Slovensku v roce 2019 stanovena na 14 eur pro jeden rok platnosti a 25 eur pro dva roky platnosti. Nezapomeňte si tuto povinnost sjednat, aby vaše jízda po slovenských dálnicích byla plynulá a bez komplikací.

Kde a jak lze dálniční známku zakoupit

Pokud plánujete cestu na Slovensko v roce 2019, je nutné si zakoupit dálniční známku. Následující informace Vám pomohou zorientovat se, kde a jak lze dálniční známku získat.

Nejjednodušší možností je zakoupit si dálniční známku online. Stačí navštívit oficiální stránky slovenských dálnic a vybrat si typ známky a platnost (10 dnů, 30 dnů nebo roční). Známka poté dorazí přímo na Vaši adresu.

Další variantou je koupit si dálniční známku u hraničního přechodu, benzínové stanice nebo poště na území Slovenska. Tyto místa jsou označena dopravním značením s logem "dialničná znamka".

Pamatujte, že bez platné dálniční známky hrozí vysoké pokuty. Proto se raději před cestou do Slovenska ujistěte, že máte zakoupenou platnou dálniční známku pro dané období.

Možnosti platby za dálniční známku

Pokud plánujete vyrazit na Slovensko v roce 2019, nezapomeňte si předem pořídit dálniční známku. Existuje několik možností, jak ji zakoupit a zaplatit.

Jednou z možností je koupě dálniční známky online na oficiálních stránkách společnosti SkyToll. Zde si můžete vybrat mezi třemi variantami - elektronickou známkou pro osobní automobily a motocykly, papírovou známkou pro osobní automobily a motocykly nebo speciální zónovou elektronickou známkou pro některé úseky dálnice.

Další volbou je zakoupit dálniční známku prostřednictvím mobilní aplikace SkyToll. Stačí si aplikaci stáhnout do chytrého telefonu a následně provést platbu pomocí platební karty.

Pokud preferujete tradiční způsob, můžete si dálniční známku zakoupit na benzínových pumpách či ve směnárnách. Samozřejmostí jsou i tabákové trafiky a pobočky České pošty.

Zkrátka, existuje několik možností, jak si zajistit dálniční známku pro Slovensko v roce 2019. Vyberte si ten nejvhodnější způsob pro vás a bezpečně vyrazte na cestu.

Kontrola platnosti dálniční známky

"Zkontrolujte platnost své dálniční známky a vyhněte se pokutám - co musíte vědět o platnosti dálniční známky pro Slovensko v roce 2019?"

Pokuty za nepřítomnost dálniční známky

Pokuty za nepřítomnost dálniční známky na Slovensku jsou vysoké a mohou být pro řidiče velmi nevýhodné. Pokud řidič neprojeví ochotu platit potřebné poplatky za používání dálnic na Slovensku, může být sáhnut k finančním sankcím až do výše několika stovek eur. Proto je nutné mít v roce 2019 při cestování po Slovensku správně umístěnou dálniční známku, aby se řidič vyvaroval těchto nepříjemností.

Závěr a doporučení pro cestování na Slovensku v roce 2019 s dálniční známkou.

Pokud plánujete cestovat na Slovensko v roce 2019 a budete používat dálnice, nezapomeňte si zakoupit dálniční známku. Tento doklad je povinný pro všechna vozidla s hmotností do 3,5 tuny a platí na všech dálnicích a rychlostních silnicích na území Slovenska.

Doporučujeme si zakoupit známku předem online, aby se vyhnuli frontám na hraničních přechodech nebo benzínových stanicích. Ceny se liší podle typu vozidla a délky platnosti (zpravidla se prodávají na období od 10 dnů do jednoho roku).

Pamatujte také, že bez platné dálniční známky může být uložena pokuta ve výši až 500 eur. Aby si užili bezproblémovou jízdu po slovenských dálnicích, nezapomeňte si tedy opatřit potřebný doklad předem!