Zažijte nezapomenutelné dobrodružství v Dvůr Králové Zoo - království zvířat uprostřed českého ráje

Dvůr Králové Zoo

Vítejte v Dvůr Králové Zoo! Vstoupili jste do fascinujícího světa, kde se setkáte s nejrůznějšími druhy zvířat z celého světa. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a objevujte spolu s námi tajemné a úchvatné světy zvířat.

Historie Zoo Dvůr Králové

Historie Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové patří mezi nejstarší zoologické zahrady v České republice. Byla založena v roce 1946 a svou činnost zahájila o dva roky později. V průběhu let se stala významným centrem ochrany ohrožených druhů zvířat a její přínos pro ochranu biodiverzity je nepopiratelný.

Zoo Dvůr Králové se pyšní mnoha úspěchy, jako například chovem nosorožců bílých, který byl kriticky ohrožený druh. V roce 1975 byly do zoo dovezeny dva jedinci a dnes se jejich počet pohybuje kolem třiceti.

Dnes Zoo Dvůr Králové nabízí návštěvníkům mimo jiné unikátní projekt Safari Park, kde mohou spatřit africkou savanu s volně žijícím zvířectvem. Každoročně ji navštíví desetitisíce návštěvníků z celého světa.

Historie Zoo Dvůr Králové je plná úspěchů i výzev, ale stojí za to podpořit ochranu ohrožených druhů a pomoci tím zabezpečit budoucnost naší planety.

Mapa a rozloha Zoo Dvůr Králové

Mapa a rozloha Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové se nachází v krásném prostředí s hojnou přítomností zeleně a vodních ploch. Rozkládá se na ploše více než 60 hektarů, kde najdete více než 250 druhů zvířat ze všech kontinentů světa.

Prohlédnout si celou zoo mohou návštěvníci pomocí interaktivní mapy, která umožňuje snadné orientování a plánování prohlídky. Mapa ukazuje umístění jednotlivých expozic, restaurací, občerstvení a dalších zařízení.

Při procházce Zoo Dvůr Králové se můžete těšit na setkání s elektrizujícím řevem lvice, okouzlujícím skákavým hadrem nebo velkolepými nosorožci. Nechybí ani ohromující voliéry s mnoha druhy ptáků a mnoho dalších exotických zvířat.

Zoo Dvůr Králové je nejen vynikajícím místem pro rodinný výlet, ale také důležitým centrem pro ochranu ohrožených druhů zvířat z celého světa.

Zvířata v Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové je domovem více než 200 druhů zvířat z celého světa. V této úžasné zoologické zahradě se můžete setkat s kudú, gepardy, slony, nosorožci a mnoha dalšími ohroženými druhy. Navštivte Zoo Dvůr Králové a zažijte nezapomenutelnou interakci s těmito nádhernými tvory.

Programy a aktivity v Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové nabízí nejen bohatou sbírku zvířat, ale také širokou škálu programů a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro dospělé jsou k dispozici exkluzivní prohlídky se zákulisím zoo s možností setkání se zvířaty a experty, stejně jako workshopy o ochraně přírody, životním prostředí a udržitelnosti. Rodiny s dětmi si mohou užít například edukativní akce s našimi chovanými zvířaty, ukázky krmení a tréninku nebo účast v soutěžních hrách. Pro turisty jsou k dispozici speciálně navržené prohlídky s průvodcem pro zahraniční návštěvníky i možnosti nocování v safari lodgích. Každoročně pořádáme také různé kulturní a společenské akce v čele s oblíbeným festival Zoo Dvůr Králové Live. Všechny naše programy a aktivity jsou navrženy tak, aby poskytovaly návštěvníkům unikátní zážitek ze světa divokých živočichů a podporovaly ochranu přirozeného prostředí.

Kde se ubytovat v blízkosti Zoo Dvůr Králové

Pokud se chystáte navštívit Zoo Dvůr Králové, máte několik možností, kde se můžete ubytovat v blízkosti této atrakce. V okolí najdete například různé hotely, penziony či apartmány. Některé z nich jsou situovány přímo v centru města a jen krátkou jízdou od zoo, jiné nabízejí ubytování přímo uvnitř zoologické zahrady. Vyberte si podle svých preference a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Dvoře Králové!

Jak se dostat do Zoo Dvůr Králové

Pokud plánujete návštěvu Zoo Dvůr Králové, můžete využít několik způsobů dopravy. Nejpohodlnější a nejrychlejší možností je cesta automobilem po dálnici D11 směrem na Hradec Králové. Výjezd ve směru na Trutnov vás přivede k východu číslo 35, odkud je již dobře značeno k samotnému zoo.

Pro ty, kteří raději nechají auto doma, je možností i veřejná doprava. Autobusové spojení z Hradce Králové zajistí společnost ČSAD autobusy a.s., avšak s přestupem v Kryblici. Do Dvora Králové se lze dostat také vlakem a poté pokračovat autobusem do zoo.

Nezapomeňte si předem ověřit jízdní řády a ceny dopravních prostředků, abyste si pro svou návštěvu vybrali tu nejpohodlnější variantu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, krásný den strávený mezi zvířaty vám bude jistě odměnou za vaše úsilí.

Otevírací doba a vstupné

Dvůr králové zoo má pro své návštěvníky připravenou řadu možností, jak si užít den plný zábavy a poznání. Pro správnou organizaci vašeho výletu byste měli mít na paměti otevírací dobu a vstupné.

Zoo je otevřena každý den v týdnu, s výjimkou některých svátků. Otvírací doba se liší podle ročního období, takže doporučujeme si předem zkontrolovat aktuální informace na webových stránkách.

Vstupné je stanoveno ve prospěch zachování a rozvoje úžasné fauny, kterou v Zoo najdete. Dospělí platí standardní cenu za vstup, zatímco děti do určitého věku a senioři mají možnost zakoupit levnější lístky. Kromě toho existují i různé slevy pro rodiny nebo skupiny návštěvníků.

Takže pokud chcete strávit den plný zábavy a poznání mezi zajímavými druhy zvířat, navštivte Dvůr králové zoo!

Závěr a doporučení pro návštěvníky.

Pokud hledáte skvělé místo pro výlet, neváhejte navštívit Dvůr Králové Zoo! Toto nádherné místo je domovem mnoha druhů zvířat z celého světa a nabízí pestrou řadu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Po celodenním objevování zvířecí říše si určitě rádi odpočinete v jednom z mnoha občerstvení či restaurací, které se nacházejí na území zoo. Můžete si tak doplnit energii a pokračovat ve svém dobrodružství.

Pokud máte rádi adrenalin, nezapomeňte navštívit nový lanový park či delfinárium s interaktivními představeními. A na závěr vašeho úžasného dne v Dvůr Králové Zoo můžeme jenom doporučit zakoupit si suvenýr v jednom z obchodů se suvenýry a pamětnických předmětů.

Celkově vzato, Dvůr Králové Zoo je skutečným klenotem České republiky a my s nadšením doporučujeme jej navštivit!

Publikováno: 08. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: dvůr králové zoo | zoo