Zažijte dobrodružství v tajemných soutěskách národního parku v Číně!

Tři Soutěsky

Vítejte v národním parku Tři soutěsky! Tento úchvatný park se nachází v Číně a představuje jedno z nejvýznamnějších přírodních divů této země. V našem úvodu Vám přinášíme bližší informace o tomto unikátním místě, jeho geografických charakteristikách a nezapomeneme ani na zajímavosti, které byste si při návštěvě parku neměli nechat ujít. Připravte se na krásné pohledy a skvělou zábavu!

Popis národního parku Tři soutěsky

Tři soutěsky jsou národním parkem v Číně, který se nachází ve východní části země. Jeho nejvýznamnějším rysem jsou tři úzké soutěsky, které jsou odděleny strmými skalnatými stěnami. Tyto soutěsky patří k nejhlubším na světě a vytvářejí jedinečné přírodní scenérie.

V národním parku se nachází mnoho druhů rostlin a živočichů, mezi které patří například pandy velké, divocí koně a různé druhy opic. Tento park je také důležitým zdrojem vody pro oblast, jelikož řeka Yangtze zde protéká územím parku.

Pro turisty je Tři soutěsky oblíbeným místem pro pěší turistiku a rafting. Jsou zde k dispozici průvodci, kteří pomohou návštěvníkům s orientací při procházkách po krásných scenériích parku.

Historie parku

Historie parku "Tři soutěsky" sahá až do dynastie Quing, kdy byly vytvořeny první cesty a mosty vedoucí přes divoké řeky a propojující dramatické soutěsky. V roce 1994 byl park oficiálně vyhlášen národním parkem a v současnosti je populárním turistickým cílem s mnoha stezkami, skalními útvary a vodopády. Historie parku je navíc obohacena o místní legendu o bohyni řeky, která se zamilovala do jednoho z lidí a pomohla mu zachránit vesnici před povodní.

Geologie a přírodní zajímavosti

Geologie a přírodní zajímavosti Tří Soutěsek v národním parku v Číně se řadí mezi nejzajímavější na světě. Tyto tři hluboké rokle, které protéká řeka Jang-c’-ťiang, jsou obklopeny fascinující krajinou s velkým ekosystémovým bohatstvím. Návštěvníci zde mohou obdivovat divokou floru a faunu, ale také pozorovat různé geologické útvary, jako například pukliny ve skalách či překrásné horské vrcholy. V Třech Soutěskách najdete i mnoho turistických tras a poutních míst, kde si můžete prohlédnout starobylé chrámy a další historické památky. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v nádherné přírodě, pak je návštěva Tří Soutěsek tou správnou volbou.

Fauna a flóra

Fauna a flóra Tří soutěsek

Národní park Tři soutěsky se nachází v provincii Jün-nan v Číně a patří mezi nejkrásnější přírodní zákoutí světa. Kromě nádherných kaňonů, mnoha vodopádů a řeky Jang-c’-ťiang láká návštěvníky také pestrostí fauny a flóry.

V oblasti parku žije na 5000 druhů rostlin a více než 200 druhů zvířat, z nichž mnohé jsou endemické, tedy vyskytují se pouze v této oblasti. Mezi zajímavými druhy patří např. sněžní levharti, pandy velké či různé druhy opic. Park je také bohatý na různorodou ornitofaunu, tedy ptactvo.

Pro turisty jsou k dispozici několik okruhů, po kterých lze krásy parku obdivovat pohodlněji, ale i náročnou pěší trasu určenou pro opravdové dobrodruhy. Bez ohledu na volbu trasy si ale každý turista užije nezapomenutelných zážitků ze setkání s divokou přírodou Číny.

Turistické trasy a atrakce

Turistické trasy a atrakce v třech soutěskách: objevte krásy národního parku v Číně

Tři soutěsky jsou nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody i dobrodružství. Soutěsky jsou hluboké a úzké kaňony, které roztínají pohoří v jihozápadní části Číny. Bezprecedentním prostorem s úchvatnými scenériemi je tento národní park jasnou volbou při plánování vaší dovolené.

Navštivte Tři soutěsky a procházejte se po turistických trasách, kde oko diváka potká průzračné řeky, obrovské skalní stěny a překrásné vodopády. Kromě toho si můžete užít další atrakce, jako jsou například plavby lodí a eko-pozorování druhů zvířat. Vychutnejte si nepopsatelnou atmosféru tohoto místa a nechte se unést přenádhernými krajinami.

Turistické trasy v této oblasti jsou různorodé a nabídne se vám možnost vybrat si podle svých preferencí jak kratší procházky, tak delší celodenní túry. Ať už jste zkušený turista, nebo začátečník, Tři soutěsky budou určitě jedinečnou zastávkou na vaší cestě.

Praktické informace pro návštěvníky

Praktické informace pro návštěvníky tří soutěsek v národním parku v Číně

Tři soutěsky jsou neuvěřitelným přírodním a turistickým skvostem v Číně. Pokud se chystáte na tuto nezapomenutelnou dobrodružnou cestu, nabízíme praktické informace, které Vám pomohou připravit se na toto dobrodružství.

Jak se tam dostat?

Národní park Tři soutěsky se nachází severozápadně od města Yichang a je dobře dostupný autobusem z mnoha míst. Z Yichangu trvá cesta asi 2 hodiny. Lze také použít vlak nebo letadlo, ale potom budete muset pokračovat autobusem.

Vstupné

Vstupné na celodenní návštěvu Třech soutěsek začíná na 150 CNY (cca 580 Kč). V ceně je zahrnuto navštívení všech hlavních atrakcí. Pokud si chcete pronajmout loď, cena začne na 200 CNY (cca 770 Kč).

Kdy jet?

Nejlepší obdobím pro návštěvu Třech soutěsek je od dubna do října. Začínajícím podzimem vykvetou stromy a barvy přírody jsou jedinečné. V létě se můžete těšit na vysoké teploty a osvěžení ve vodách řeky Yangtze.

Co si s sebou vzít?

Nenechte si ujít žádný zážitek kvůli nevhodnému oblečení. Vezměte si pohodlné boty, vhodné pro pohyb venku, sluneční brýle, krém na opalování a klobouk či čepici. Na delší túry přibalte vodu a svačinu.

Další tipy

Nezapomeňte si fotoaparát a nabitý mobilní telefon na záznam úchvatných momentů vaší cesty Třemi soutěskami! Je také dobré mít po ruce místní mapu a slovník pro případ nouze. Mnoho turistických atrakcí nabízí průvodce, kteří Vám pomohou objevit krásy tohoto fascinujícího místa.

Závěr a doporučení pro návštěvu parku Tři soutěsky.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Tři soutěsky v Číně, je důležité si předem ujasnit několik věcí. V první řadě si zjistěte, která roční doba je pro vaši návštěvu nejvhodnější. Pokud se chcete vyhnout davům turistů a užít si klidnou procházku přírodou, může být ideálním obdobím mimo letní sezónu.

Další doporučení zahrnuje vhodné oblečení a obuv, které budete potřebovat k pohodlnému průchodu úzkými kaňony a po strmých schodech. Nezapomeňte také na dostatek pitné vody a ochranný krém proti slunci a hmyzu.

Na závěr bychom vám rádi podali následující doporučení: plánování návštěvy parku předem pomůže minimalizovat stres a umožní vám naplno si užít krásy jedinečného krajinného útvaru Tři soutěsky. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi populární turistickou atrakci, může být také dobrým tipem vyhledat si informace o provozu shuttle autobusů, aby se snížila doba čekání na začátku a konci vaší turistické trasy.

Publikováno: 27. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: tři soutěsky | národní park v číně