Z Prahy do kouzelného Prčic - neuvěřitelný zážitek z turistického pochodu!

Pochod Praha Prčice

Přivítání na trase "Pochodu Praha-Prčice" - turistického putování z hlavního města České republiky až do malebné jihočeské obce Prčice. Tato podmanivá cesta Vás provede nejen krásnou českou krajinou, ale také Vám umožní objevit mnohá historická a kultuální místa, která se nachází na trase mezi Prahou a Prčicemi. Získejte s námi zážitky, poznatky a nové přátelství. Připojte se k tomuto jedinečnému pochodu!

Popis trasy

Popis trasy pochodu Praha-Prčice

Turistický pochod z Prahy do Prčic nabízí nezapomenutelnou cestu přes malebná města a vesničky, úchvatné výhledy na okolní krajiny a překrásnou přírodu. Trasa začíná v historickém centru Prahy a vede následně podél řeky Vltavy. Poté se vystoupá na nejvyšší bod pochodu - vrchol Březové hory, odkud se nabízí nádherný panoramatický výhled. Cesta dále pokračuje kolem památníku Mistra Jana Husa a dalších historických památek až do města Týnec nad Sázavou.

Z Týnce nad Sázavou pokračuje trasa kolem řeky Sázavy, prochází se vesnicemi s typickou selskou architekturou a krásnou přírodou Křemešnického lesa. Zde můžete navštívit také zříceninu hradu Košumberk. Pochod končí ve známém turistickém středisku Prčice, kde si můžete užít odpočinku, například v místním koupališti.

Celková délka trasy je asi 65 kilometrů s různými obtížnostmi na úsecích lesem a místy náročnějším terénem. Turistický pochod Praha-Prčice je vhodný pro zkušené turisty i pro rodiny s dětmi, kteří si chtějí užít nevšední přírodu a poznat historii tohoto krásného regionu.

Historie pochodu

Historie pochodu

Pochod Praha-Prčice je oblíbený turistický pochod, který se koná každoročně od roku 1966. Pojďme se tedy podívat na jeho historii!

Přestože mnoho lidí ví o tomto turistickém pochodu a účastní se ho pravidelně, málokdo ví, že jeho kořeny sahají až do dob před druhou světovou válkou. První "předchůdci" tohoto pochodu totiž začali turisticky objevovat cestu mezi Prahou a Prčicemi již v roce 1930.

Po dlouhé pauze způsobené druhou světovou válkou se však tradice tohoto pochodu obnovila a stala se z něj jedna z nejoblíbenějších turistických akcí v České republice. Každoročně se účastní tisíce lidí různých věkových kategorií, kteří mají možnost prozkoumat krásy české krajiny na trase vedoucí přes prostor Českého krasu.

Dnes je Pochod Praha-Prčice velmi populárním společenským a sportovním aktem, slavícím již více než padesát let trvání. Budiž tento pochod dalším důkazem, že turistika je nejen zdravá a krásná, ale také plná historie a tradice.

Praktické informace pro účastníky

Praktické informace pro účastníky Pochodu Praha-Prčice

Pokud se chystáte na turistický pochod z Prahy do Prčic, máme pro vás několik užitečných informací.

Startovat bude možné od 7:00 do 10:00 na Hlavním nádraží v Praze. Trasa pochodu je dlouhá zhruba 42km a její překonání by vám mělo zabrat průměrně okolo 10 hodin. Nejlepší časy pro start jsou brzy ráno, abyste měli dostatek času na užití si krásných krajů, kterými budete procházet.

Trasu najdete značenou modrou turistickou značkou a s každým kilometrem budete mít možnost odpočinout si na stanovištích s občerstvením a pitím.

Mějte prosím na paměti, že se jedná o náročný pochod, který vyžaduje dobré tréninkové přípravy i vybavení – především pohodlné boty a vhodné oblečení pro dané počasí.

Na cestu si nezapomeňte vzít dostatek jídla a pití, mapu trasy a mobilní telefon s nabitou baterií.

Doufáme, že vám tyto praktické informace pomohou s přípravou na tento náročný, ale zároveň velmi krásný pochod. Přejeme vám hodně štěstí a úspěšného dojetí do cíle v Prčicích!

Zajímavá místa na trase

Pokud se chystáte na turistický pochod z Prahy do Prčic, rozhodně byste neměli minout některá zajímavá místa na trase. Po cestě uvidíte malebné vesnice s historickými památkami, krásné přírodní scenérie a úchvatné výhledy. Nenechte si ujít například gotický hrad Karlštejn či romantickou krajinu Kokořínska. Pochod z Prahy do Prčic je nejen pěknou procházkou, ale také jedinečnou příležitostí objevovat klenoty středních Čech!

Závěr pochodu z Prahy do Prčic - úspěšný výlet plný krás přírody a památek.

Publikováno: 06. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Eliška Vondrová

Tagy: pochod praha prčice | turistický pochod z prahy do prčic