Objevte v roce 2024 krásu Bulharska: Přehled nejoblíbenějších destinací

Bulharsko je zemí s bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Není proto divu, že láká každý rok více než milion turistů. Pojďme se podívat na pět nejoblíbenějších bulharských destinací, které lákají návštěvníky po celém světě. A zde najdete tipy na top bulharská letoviska.

1. Sluneční pobřeží (Sunny Beach)

Sluneční pobřeží, známé také jako Sunny Beach, je nezpochybnitelně jednou z nejoblíbenějších destinací v Bulharsku. Leží na jih od letiště Burgas a má co nabídnout snad opravdu každému. Překrásné pláže, bohatý noční život, bazény, a mnoho aktivit na vodě - to všechno činí ze Sunny Beach ideální místo pro dovolenou. Kromě toho nabízí také několik historických památek a tradičních bulharských restaurací, které lákají milovníky kultury.

2. Nesebar

Historické město Nesebar najdete na seznamu UNESCO. Je doslova muzeem pod širým nebem. Starověké památky, úzké uličky a malebné domky přitahují milovníky historie a architektury. Nesebar leží na poloostrově a nabízí úžasné výhledy na Černé moře. Kombinace malebné atmosféry a kulturního dědictví dělá z Nesebaru nezapomenutelný zážitek.

3. Zlaté písky (Golden Sands)

Zlaté písky obklopené překrásnou přírodou a zlatými plážemi jsou dalším klenotem na bulharském pobřeží. Toto letovisko se nachází poblíž města Varna a je známé svým lázeňským komplexem, který láká návštěvníky hledající relaxaci a odpočinek. Kromě toho Zlaté písky nabízí širokou škálu sportovních aktivit, od golfového hřiště po vodní sporty.

4. Varna

Město Varna, druhé největší město v Bulharsku, kombinuje bohatou historii s moderním životem. Jeho nábřeží, archeologické muzeum a katedrála jsou jen některé z atrakcí, které lákají návštěvníky. Varna je také výchozím bodem pro objevování okolních letovisek a historických památek.

5. Burgas

Město Burgas je se svým významným přístavem a přátelskou atmosférou ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentický bulharský život. Město se nachází na pobřeží Černého moře a nabízí pohodlný přístup k několika oblíbeným letoviskům. Historické centrum Burgasu, pláže a moderní nákupní centra zajišťují pestrou škálu zážitků pro každého návštěvníka.

Bulharsko si již mnoho let udržuje svou pozici jako jedna z neoblíbenějších evropských destinací. Bez ohledu na to, zda hledáte odpočinek na pláži, historické dobrodružství nebo pestrou noc v městském ruchu, Bulharsko má pro vás něco připraveno. Spoustu dalších zajímavostí o cestování najdete na cestujeme.info.

Publikováno: 15. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Lucius Vondrák