Nošovice: Skrytý klenot v Moravskoslezském kraji pro vaše cestování

Nošovice

Nošovice, malé město ležící v Moravskoslezském kraji, je skrytým klenotem pro vaše cestování. Toto malebné místo nabízí nejen krásnou přírodu a historické památky, ale také širokou škálu aktivit a zábavy pro návštěvníky. Přijďte objevit Nošovice a zažít nezapomenutelný pobyt plný dobrodružství a relaxace.

Geografická poloha a přírodní krásy

Nošovice se nachází v Moravskoslezském kraji, v blízkosti hranic s Polskem. Tato malá obec je obklopena nádhernou přírodou, která láká turisty z celého světa. Okolní krajina je plná zelených luk, lesů a malebných hor. Nejvýznamnější přírodní památkou v této oblasti je Beskydy, které jsou součástí Karpat. Beskydy nabízejí úchvatné výhledy a možnosti pro pěší turistiku i cykloturistiku. V okolí Nošovic se také nachází několik překrásných jezer, jako například Šance nebo Baťův kanál, které jsou ideálním místem pro odpočinek a rekreaci.

Historie a kulturní dědictví

Nošovice je malá obec v Moravskoslezském kraji, která se pyšní bohatou historií a kulturním dědictvím. První zmínky o Nošovicích pocházejí již z 12. století, kdy zde stávala tvrz, která sloužila jako sídlo místního šlechtického rodu. Později se Nošovice staly součástí Těšínského knížectví a následně Rakouska-Uherska.

V průběhu staletí se Nošovice rozrostly a rozvinuly se zde různé řemeslné a hospodářské činnosti. Významným mezníkem v historii obce bylo založení továrny na výrobu automobilů, která přinesla ekonomický rozvoj a nové pracovní příležitosti pro místní obyvatelstvo.

Kulturní dědictví Nošovic je také velmi bohaté. V obci najdete několik historických památek, jako například kostel svatého Petra a Pavla, který pochází z 15. století. Další zajímavou památkou je barokní socha svatého Jana Nepomuckého, která stojí na náměstí.

Nošovice také každoročně pořádají různé kulturní akce a festivaly, které přitahují návštěvníky z celého regionu. Nejznámějším z nich je Nošovický jarmark, který nabízí tradiční řemeslné výrobky, gastronomické speciality a bohatý kulturní program.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě si nenechte ujít návštěvu Nošovic. Obec vás okouzlí svou atmosférou a zajímavými památkami, které odrážejí bohatou historii tohoto místa.

Turistické atrakce a památky

Nošovice nabízí mnoho turistických atrakcí a památek, které stojí za návštěvu. Jednou z hlavních atrakcí je zámek Nošovice, který pochází z 18. století a je obklopen rozlehlým parkem. Navštivte také kostel svatého Mikuláše, který je jednou z nejstarších sakrálních památek v okolí.

Pro milovníky přírody je ideálním místem k návštěvě Přírodní park Březina, který se rozkládá na území Nošovic a okolních obcí. Zde si můžete užít krásné procházky po lesních stezkách a obdivovat bohatství rostlinné i živočišné fauny.

Další zajímavou památkou v okolí je hrad Hukvaldy, který se nachází asi 10 kilometrů od Nošovic. Tento středověký hrad je spojen s osobnostmi jako Leoš Janáček či Svatopluk Čech a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud máte rádi historii, určitě navštivte také Muzeum Františka Bartoše ve vedlejší obci Frenštát pod Radhoštěm. Zde se dozvíte více o životě a díle tohoto slavného českého spisovatele.

Nošovice je také výchozím bodem pro výlety do Beskydských hor, kde můžete podniknout krásné túry a užít si horskou přírodu. Nezapomeňte navštívit také nedalekou rozhlednu na Lysou horu, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

V Nošovicích a okolí najdete také mnoho restaurací a penzionů, které nabízejí tradiční moravskou kuchyni i mezinárodní speciality. Ubytování si můžete zarezervovat ve stylových horských chatách nebo moderních hotelových zařízeních.

Pro aktivnější návštěvníky jsou zde různé možnosti sportovního vyžití, jako je cykloturistika, pěší turistika, golf či jízda na koni. V zimním období se můžete těšit na lyžování a snowboarding v nedalekém lyžařském středisku.

Nošovice je snadno dostupná autem i veřejnou dopravou. Doporučujeme navštívit tuto malebnou oblast v letním období, kdy si můžete užít krásné počasí a prozkoumat přírodní krásy i kulturní dědictví této oblasti.

Pokud hledáte skrytý klenot v Moravskoslezském kraji, Nošovice je ideálním místem pro vaše cestování. Nabízí bohaté možnosti pro relaxaci, poznávání historie a aktivní dovolenou. Nechte se okouzlit tímto malebným městem a objevte jeho jedinečnou atmosféru.

Možnosti ubytování a stravování

Nošovice nabízí širokou škálu možností ubytování a stravování pro návštěvníky. Můžete si vybrat z různých hotelů, penzionů nebo apartmánů, které splňují různé potřeby a rozpočty. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou k dispozici moderní hotely s veškerými vybavenostmi a wellness centry. Pro ty, kteří hledají přátelskou atmosféru a rodinné prostředí, jsou tu útulné penziony s pohodlnými pokoji a domácím prostředím.

Co se týče stravování, Nošovice nabízí mnoho restaurací, kaváren a hospůdek, kde si můžete vychutnat tradiční moravskoslezskou kuchyni i mezinárodní speciality. Zdejší restaurace se pyšní vynikajícím jídlem připraveným z čerstvých místních surovin. Pokud máte rádi víno, určitě si nenechte ujít ochutnávku místních vín v jedné z vinoték.

Pro ty, kteří preferují samostatné vaření nebo chtějí zažít autentický venkovský život, je také možnost pronajmout si chalupu nebo apartmán s vlastní kuchyňkou. To vám umožní vařit si svá oblíbená jídla a prozkoumat místní trhy, kde si můžete zakoupit čerstvé potraviny.

Nošovice je skutečně rájem pro gurmány a milovníky dobrého ubytování. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus nebo útulnost, tady najdete to pravé pro vás.

Aktivity a zábava pro návštěvníky

Nošovice nabízí širokou škálu aktivit a zábavy pro návštěvníky. Milovníci přírody si mohou vychutnat krásy okolních lesů a využít značené turistické stezky. Pro ty, kteří preferují adrenalinové zážitky, je tu možnost vyzkoušet si jízdu na horském kole nebo se vydat na lanový park. V blízkosti obce se nachází také aquapark s bazény a tobogány, který je ideálním místem pro osvěžení a relaxaci. Pro sportovce jsou k dispozici tenisové kurty, fotbalová hřiště a golfové hřiště. Kultura není opomenuta - Nošovice pořádají různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo tradiční lidové slavnosti. Ve večerních hodinách lze navštívit místní restaurace a hospody, kde si můžete vychutnat tradiční moravsko-slezskou kuchyni a ochutnat místní pivo.

Doprava a doporučený čas návštěvy

Doprava do Nošovic je velmi pohodlná a snadná. Pro ty, kteří preferují cestování automobilem, je možné využít dálnici D1, která vede přímo kolem obce. Z Prahy to trvá zhruba 3 hodiny jízdy. Pokud se rozhodnete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít vlakové spoje do nedalekých měst Frýdek-Místek nebo Ostrava, odkud jezdí pravidelné autobusy do Nošovic.

Nejlepší čas na návštěvu Nošovic je během letních měsíců, kdy je příroda plná kvetoucích louk a teploty jsou příjemné. V létě se také konají různé kulturní akce a festivaly, které stojí za to navštívit. Pokud preferujete klidnější atmosféru a nižší ceny ubytování, můžete zvolit jaro nebo podzim. V zimě pak můžete využít blízkost hor a vyrazit na lyže nebo snowboard.

V každém případě si určitě najdete vhodný čas pro návštěvu tohoto skrytého klenotu Moravskoslezského kraje.

Nošovice je skutečně skrytým klenotem v Moravskoslezském kraji, který stojí za to objevit. Jeho malebná příroda, bohatá historie a kulturní dědictví nabízejí nespočet možností pro cestování a poznávání. Pokud se rozhodnete navštívit Nošovice, doporučujeme si vyhradit dostatek času na prozkoumání turistických atrakcí a památek. Nezapomeňte také využít možnosti ubytování a stravování, které jsou zde k dispozici. Aktivity a zábava pro návštěvníky jsou rozmanité - od pěších túr po cykloturistiku a kulturní akce. Doporučujeme také využít veřejnou dopravu nebo automobil pro snadnou dostupnost do Nošovic. Nejlepší čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy můžete využít krásného počasí a užít si venkovní aktivity. Vyzýváme všechny cestovatele, aby objevili tento skrytý klenot Moravskoslezského kraje a zažili nezapomenutelný pobyt v Nošovicích.

Publikováno: 29. 12. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Lenka Sluková

Tagy: nošovice | město v moravskoslezském kraji