Darovanský dvůr: Skrytý klenot jižní Moravy pro milovníky historie a přírody

Darovanský Dvůr

Úvod

Vítejte na Darovanském dvoře, kouzelném místě plném historie a přírodní krásy! Tento statek, který se nachází v srdci Moravy, je tím pravým místem pro ty, kdo hledají klid a odpočinek v příjemném prostředí. Od útulných pokojů až po rozmanitost venkovského života - zde najdete všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou. Připojte se k nám nováčci i stálé klientele a zažijte tu opravdovou atmosféru Darovanského dvora!

Historie Darovanského dvora

Historie Darovanského dvora sahá až do 17. století, kdy zde stávala původně dřevěná lovecká chatka. Poté se majitelé měnili, až v roce 1770 daroval rod hrabat Thun-Hohensteinů statek řádu křižovníků s červenou hvězdou. Ti potom na místě lovecké chatky vybudovali impozantní barokní zámek a rozsáhlý hospodářský komplex.

Během dalších staletí prošel Darovanský dvůr mnoha proměnami a změnami majitelů. V 90. letech 20. století byl zámek vrácen do majetku rodiny Thun-Hohensteinů, kteří ho nechali kompletně rekonstruovat. Dnes se zde nachází moderní konferenční centrum s luxusními ubytovacími kapacitami, které jsou ideálním místem pro pořádání firemních akcí či romantických svateb.

Darovanský dvůr tak představuje jedinečné místo spojující historii s moderním komfortem a nabízející široké možnosti pro odpočinek i pracovní aktivity.

Architektura a interiéry

Architektura a interiéry Darovanského dvora

Darovanský dvůr je mimořádně krásné místo s nádhernou architekturou a dechberoucím interiérem. Tento historický statek se nachází na malebném území, kde krása přírody splývá s uměleckým duchem místních řemeslníků.

Pokud jste milovníky architektury, určitě si užijete prohlídku Darovanského dvora. Všechny stavby zde mají svůj vlastní unikátní styl, od rustikálních obytných domů až po elegantní konferenční centrum. Navíc každá místnost skrývá skutečný poklad - originální antické nábytek, úchvatné malby a starožitné předměty.

Jestliže rádi cestujete časem zpět a prozkoumáváte vnitřek historických budov, nenechte si ujít Darovanský dvůr. Jeho architektura a interiéry jsou neuvěřitelně bohaté na detaily a opravdu stojí za to vidět.

Zahrada a okolí

"Zahrada a okolí na Darovanském dvoře - oáza klidu a krásy v srdci přírody"

Aktivity a zážitky pro návštěvníky

Aktivity a zážitky pro návštěvníky na Darovanském dvoře

Darovanský dvůr je ideálním místem pro všechny, kteří hledají aktivní a zajímavé zážitky. Zde je pár tipů, jak si užít den plný dobrodružství:

1. Projděte se po okolí - okolní krajinu můžete objevovat pěšky nebo na kole. Dozvíte se o historii tohoto regionu a uvidíte úchvatné scenérie.

2. Navštivte farmu - Když jdete po cestě, určitě neminete farmu. Uvidite zde kozy, krávy a další domácí zvířata.

3. Vyrazte na rybník - Rybáři si vychutnají klid u vody a pokusí se chytit nějakou rybu.

4. Zahrada - V roce 2015 byla obnovena barokní zahrada s pergolami, sochami a květinami.

5. Přijďte s rodinou - Darovanský dvůr je ideálním místem pro rodinný výlet. Vaše děti si určitě oblíbí celodenní pobyt.

6. Venkovní aktivity - Pro každého jsou venkovní aktivity jako stvořené na Darovanském dvoře. Vyberte si z několika možností: fotbal, volejbal, kroket a další.

Zkrátka a dobře, Darovanský dvůr je místo plné aktivit a zážitků. Přijeďte za námi a užijte si den plný zábavy a dobrodružství.

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování na Darovanském dvoře

Prožijte nezapomenutelný pobyt na Darovanském dvoře, kde si můžete užít nejen krásnou přírodu, ale také komfortní ubytování a lahodné pokrmy ze zdravé domácí kuchyně. Nabízíme Vám různé druhy ubytování - od stylových pokojů v historické budově po moderní apartmány s výhledem do zahrady. Naše kuchyně se specializuje na tradiční česká jídla a potraviny z našeho vlastního ekologického hospodářství. Navštivte nás a užijte si příjemný pobyt s rodinou nebo přáteli.

Jak se sem dostat

Pokud se chystáte navštívit Darovanský dvůr a nevíte, jak se sem dostat, máme pro vás několik tipů. Pokud cestujete autem, stačí se vydat na dálnici D1 směrem na Brno a poté sjet na výjezdu 138 ve směru na Tišnov. Zde už budou jen krátké kroky k cíli. Pokud preferujete hromadnou dopravu, můžete využít autobusovou linku z Brna do Tišnova a potom přestoupit na spoj směřující k Darovanskému dvoru. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, pohodlně a rychle dorazíte do této malebné lokalitky plné zeleně a klidu.

Jsem rád/a, že jste si přečetli náš průvodce Darovanským dvorem. Doufám, že vám naše informace pomohly lépe poznat toto krásné místo plné historie a kouzla. Pokud máte stále nějaké otázky ohledně Darovanského dvora, prosím, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám odpovíme a pomůžeme vám s vašimi dotazy. Děkujeme za váš zájem o Darovanský dvůr a přejeme vám mnoho štěstí při vaší další cestě!

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: darovanský dvůr | název místa