Bergamo - italské město, které vás okouzlí svým středověkým kouzlem!

Bergamo

Úvod do Bergama

Bergamo, jedno ze skvostů italské krajiny, je městem s bohatou historií a fascinujícím uměleckým dědictvím. Mnozí návštěvníci Itálie tuto perlu podhůří Alp znají pouze jako vstupní bránu ke kouzelnému jezeru Iseo nebo chutnému regionu Franciacorta, avšak Bergamo rozhodně stojí za samostatnou návštěvu. Toto působivé město rozdělené na horní a dolní část nabízí svým návštěvníkům nejen úchvatné památky a originální gastronomii, ale i kouzlo středověku a renesanční elegance. Vstupte do tohoto magického města a připravte se na nezapomenutelné zážitky!

Historie města

Historie města Bergamo

Bergamo je italské město, které se nachází v regionu Lombardie. Jeho historie sahá až do římských dob, kdy bylo známo pod názvem Bergomum. Později se stalo důležitým centrem středověké Itálie a v dobách renesance se zde rozvíjela umělecká a literární scéna.

Bergamo má bohatou historii spojenou s různými kulturami a vládci. V 9. století se stalo součástí Svaté říše římské a později patřilo k Benátské republice. Během napoleonských válek bylo obsazeno Francouzi, ale po Vídenském kongresu se opět vrátilo pod Benátskou republiku, aby později spadalo pod Království italské.

V současné době je Bergamo proslulé svými krásnými památkami, jako jsou starobylé hradby předchůzející 16. století, Piazza Vecchia – nejstarší náměstí města - s gotickým palácem Palazzo della Ragione a románsko-gotickým chrámem Santa Maria Maggiore.

V posledních letech se Bergamo také stalo populárním turistickým cílem díky své blízkosti k italským Alpám a letišti Orio al Serio, které slouží jako hlavní brána do oblasti Lombardie.

Zajímavosti v Bergamu

Zajímavosti v Bergamu

Bergamo je malebné město ležící v severní Itálii. Toto kouzelné místo nabízí celou řadu zajímavostí, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější atrakce patří historické centrum města s hradbami, které jsou památkou UNESCO. Navíc zde najdete také muzea, galerie a starobylé kostely. Nezapomeňte si ochutnat tradiční italskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnat místní vína.

Jednou z nejkrásnějších částí města je Città Alta, což je historická část Bergama na kopci s úchvatnými panoramatickými výhledy na město a okolní krajinu. Zde se nachází i nejslavnější památka Bergama – Piazza Vecchia, náměstí obklopené architektonicky zajímavými budovami a doplněné krásnou fontánou.

Další skvostem města jsou např. Palazzo della Ragione s velikým sálem, kde se dřív konaly veřejné schůze, Gombito Tower - kamenná věž se stoupáním po 170 schodech anebo kostel Santa Maria Maggiore s nádherným interiérem a velkým gotickým portálem.

Bergamo je skutečně klenotem Itálie, který se vám navždy zaryje do paměti.

Kultura a umění v Bergamu

Bergamo je italské město plné kulturních a uměleckých pokladů, které stojí za návštěvu. Pokud máte rádi kulturu a umění, neváhejte navštívit tuto malebnou oblast v Itálii. Kromě nádherných renesančních památek si zde můžete užít i bohatou kulturní scénu s různými festivaly, koncerty a výstavami. Bergamo také láká svými úchvatnými galeriemi a muzei, kde můžete objevovat nové umělecké směry a sbírky. Připravte se na skutečnou kulturní jízdu v Bergamu!

Přírodní krása okolí

Bergamo, italské město s bohatou historií a unikátní kulturou, je obklopeno úchvatnými přírodními scenériemi. Zasněžené vrcholky Alp na severu tvoří malebný kontrast s bujnou zelení a vodopády horských řek. Na jihu se rozprostírají slunné vinice a olivové háje, které nabízejí nepřeberné množství chutných delikates. V okolních lesích a parcích je možné pozorovat vzácná zvířata a rostliny. Přijďte si užít neuvěřitelnou přírodní krásu okolí Bergama!

Místní kuchyně a gastronomie

Znáte gastronomii města Bergamo? Toto italské město, které se nachází v regionu Lombardie, je proslulé svými tradičními pokrmy a jídly. Místní kuchyně Bergama poskytuje nepřeberné množství chuťových zážitků pro každého návštěvníka. Mezi nejznámější speciality patří Polenta e Osei (kukuřičná kaše s ptáčky), Casoncelli alla Bergamasca (pasta plněná masem) a Salamella di Montevecchia (kořeněná klobása). Pokud hledáte autentickou italskou kuchyni, navštivte Bergamo!

Nejlepší způsob, jak prozkoumat město

Bergamo je italské město, plné krásných památek a zajímavostí. Pokud chcete prozkoumat toto město, nejlepší způsob je pěšky. Projděte se dlážděnými uličkami, užijte si nádherné výhledy na starobylou architekturu a ochutnejte lahodné místní speciality. Bergamo se nachází v Lombardii, jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie, takže máte více důvodů k tomu, abyste se do tohoto města vypravili co nejdříve!

Tipy na ubytování v Bergamu

Tipy na ubytování v Bergamu

Pokud právě plánujete svou cestu do italského města Bergamo a hledáte tipy na to, kde se ubytovat, máme pro vás několik zajímavých možností. S ohledem na množství turistů, kteří se každoročně sjíždějí do tohoto krásného a historického města, nabízí se zde hned několik typů ubytování.

Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s výhledem na historické památky, nepronajatelnými apartmány s atmosférou staré Itálie nebo přátelskými hostely a penziony. Ať už jste turistou na prvním místě nebo cestujete služebně, v Bergamu určitě najdete to pravé ubytování pro sebe.

Nabídka je rozmanitá a skýtá takové možnosti jako elegantní boutique hotely umístěné přímo ve starobylém centru města či romantická letní sídla obklopena vinicemi. Pokud byste chtěli zkusit něco odlišného, nabízí se i alternativní možnosti jako např. možnost ke spaní po celém okolí Bergama jako jsou zemnice či stany.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, mějte na paměti, že v Bergamu se nabízí velké množství ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele.

Jak se dostat do Bergama

Jak se dostat do Bergama?

Bergamo je malebné italské město ležící v regionu Lombardie. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto krásného místa, zde jsou několik tipů, jak se tam dostat:

Letadlem: Bergamo má mezinárodní letiště Orio al Serio, které je vzdáleno asi 5 km od centra města. Z Prahy a dalších evropských měst sem létají především nízkonákladové společnosti jako Ryanair nebo Wizz Air.

Autem: Pokud cestujete autem, Bergamo leží na křižovatce dálnic A4 a A35. Město má také dobrou dopravní obslužnost zejména z okolních italských měst.

Vlakem: Bergamo má hlavní nádraží s pravidelnými spoji do milánského hlavního nádraží (Milano Centrale) a dalších italských měst. Vlakové spojení je tedy jednoduchým a pohodlným způsobem, jak se dostat do Bergama.

Nyní už víte, jak se dostat do Bergama. Takže neváhejte a vydejte se objevovat tuto krásnou italskou destinaci!

Závěr a doporučení pro návštěvu Bergama.

Závěr a doporučení pro návštěvu Bergama:

Pokud se rozhodnete navštívit toto malebné italské město, máte před sebou vynikající zážitek. Bergamo je plné starobylých památek, úchvatných kostelů a katedrál, historických muzeí a překrásných parků. Prohlédnout si můžete také jeho nejznámější atrakce, jako jsou piazza Vecchia s palácem Podesta nebo kamenné hradby města.

Doporučujeme zajít do některé z tradičních restaurací a ochutnat skvělou italskou kuchyni, nebo si na proslulém trhu Piazza Mercato nakoupit místní speciality.

Na své cestě po Bergamu byste neměli vynechat ani okolní krajinu - v horách nad městem najdete nádherný výhled na celý region Lombardie. Celkově tedy jednoznačně doporučujeme navštívit Bergamo - má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i třeba fanouškům gastronomie.

Publikováno: 28. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Janková

Tagy: bergamo | italské město