Bahamy: Karibský ráj plný neuvěřitelných zážitků!

Bahamy

Úvod do Baham: krásy karibského ostrova

Bahamy jsou karibským ostrovem, který se nachází jižně od Floridy a na východě od Kuby. Tento ostrov patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace, které nabízí návštěvníkům nejen pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, ale také možnosti potápění a pozorování tropické fauny a flóry. V tomto článku se dozvíte více o Bahamách - jak se tam dostat, co vás tam čeká a co je nutné vědět před cestou na tento karibský ráj.

Geografické a historické pozadí Baham

Bahamy jsou karibský ostrov ležící v Atlantském oceánu. Tyto ostrovy jsou tvořeny 700 ostrovy a podobně jako mnoho jiných karibských zemí, rovněž se pyšní bohatou historií. Bahamy úspěšně přežily různé epochy, od dob osídlení místními obyvateli až po dobývání Evropany. To vše je zrcadleno v zajímavých geografických a historických pozadích Baham.

Klima a počasí

Klima a počasí na Bahamách

Karibský ostrov Bahamy je známý svými nádhernými plážemi, ale také nestálým klimatem a počasím. V období od června do listopadu může ostrov trpět hurikány a tropickými bouřemi, které mohou způsobit ničivé škody. Na druhé straně, v období od prosince do května je na Bahamách tepleji a sušší období, což je ideální pro turisty.

V průběhu celého roku se teploty pohybují mezi 20°C až 32°C, ale záleží samozřejmě na konkrétním místě na ostrově. Místní obyvatelé říkají, že nejlepší roční období pro návštěvu Baham je mezi dubnem a červnem, kdy jsou teploty příjemné a vyhrazuje se tak možnost hurikánů.

Při cestování na Bahamy je tedy vhodné být informovaný o aktuálním klimatu a počasí ostrova.

Přírodní krása Baham

Bahamy jsou neuvěřitelně krásný karibský ostrov, kde se můžete těšit na ohromující přírodní scenérie. Připravte se na úžasné zážitky s podmořským světem, pláže s bílým pískem, průzračnou vodu a bujnou tropickou vegetaci. Vychutnejte si relaxaci na pláži a pozorujte místní faunu a flóru, nebo se zapojte do nádherných ochranných projektů přírody. Bahamy jsou jedinečným místem pro milovníky přírodní krásy.

Pláže a vodní sporty

Bahamy jsou známé nejen svými bílými plážemi a azurovým mořem, ale také mnoha vodními sporty. Na ostrově si můžete užít například kajakování, šnorchlování, potápění, windsurfing nebo rybaření. Ať už jste začátečník nebo zkušený sportovec, Bahamy nabízejí nespočet možností k aktivnímu odpočinku na jedinečných plážích.

Kuchyně a místní speciality

Pokud se vydáváte na Bahamy, nevynechejte ochutnat místní speciality v tamních kuchyních. Tyto ostrovy jsou známé svou kuchyní plnou exotických chutí a vůní. Mezi nejpopulárnější patří conch salad (salát z mořských ulit), jerk chicken (pikantní kuřecí maso) a guava duff (sladký dezert s ovocem guava).

Navštivte také některé z místních trhů, kde najdete širokou škálu čerstvých ryb, mořských plodů a tropického ovoce. Pokud máte rádi rum, nezapomeňte ochutnat bahamský rum cake - dort připravený s bahamským rumem.

Nenechte si ujít toto gastronomické dobrodružství a ochutnejte kulinářské poklady Baham!

Kultura a tradice Baham

Bahamy jsou karibský ostrov plný fascinujících kultur a tradic. Od indiánského dědictví přes africké odkazy až po britské koloniální vlivy, Bahamy kombinují mnoho různých kulturních vlivů do jedinečného zážitku. Kromě toho se zde nachází mnoho tradičních festivalů, jako je například Junkanoo - pouliční karneval s neuvěřitelnými kostýmy, tanci a hudbou. Ponořte se do bahamské kultury a tradic a poznávejte tento krásný ostrov!

Turistické atrakce a aktivity

Turistické atrakce a aktivity na Bahamách

Bahamy, karibský ostrov plný krásných pláží a teplého počasí, nabízí nejen skvělé možnosti k relaxaci, ale také mnoho aktivit pro turisty. Zde je několik vynikajících turistických atrakcí a aktivit, které byste si neměli nechat ujít při vaší návštěvě:

- Potápění: Bahamy jsou domovem mnoha úchvatných potápěčských lokalit, jako jsou například Andros Barrier Reef, Blue Hole nebo Bimini Road.

- Plachtění: Vzhledem k tomu, že Bahamy jsou souostrovím s mnoha ostrovy je ideálním místem pro nadšené plachtaře. Mezi nejlepší destinace pro plachtění patří Abaco Islands nebo Exuma Cays.

- Návštěva rušného hlavního města Nassau: Toto lákadlo nabídne divadla, muzea a historické památky i přestože Nassau není velkým městem.

- Krmení prasat na Pláži s prasaty: Ano, správně jste se dočetli. Obrázek ovcich pramenů uprostřed azurové vody okolních plážemi si asi spojite s plejskáním vody ve vaší mysli.

- Prohlídka Blue Lagoon Island: Tento ostrov, známý také jako Salt Cay, je ideální pro celodenní výlet na luxusní pláže s tyrkysovou vodou.

Zkrátka a dobrá zpráva je, že Bahamy mají co nabídnout jak turistům, kteří hledají adrenalinové zážitky stejně tak jako těm, kteří touží po odpočinku.

Ubytování a doprava na Bahamy

Ubytování a doprava na Bahamy

Pokud se chystáte na karibský ostrov a hledáte perfektní místo pro relaxaci, Bahamy jsou tou pravou volbou! Ubytování zahrnuje luxusní hotely i možnosti ubytování v apartmánech a domech na pláži. Většina hotelů nabízí skvělé služby včetně all-inclusive stravy, bazénů a wellness.

Co se dopravy týče, letadla létají do několika destinací na Bahamách z mnoha různých koutů světa. Některé ostrovy si vyžadují speciální přepravu lodí nebo malých letadel. Nicméně, jednou dorazíte, můžete použít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto či motorku k prozkoumání krásného ostrova.

Nenechte si ujít neuvěřitelné západy slunce nad tyrkysovými vodami, snorklování s různorodými druhy ryb a korálů, nebo prohlídka historických památek jako např. starobylého Fort Charlotte. Vaše cesta na Bahamy bude jistě nezapomenutelným dobrodružstvím!

Závěr a doporučení pro návštěvu Baham

Závěr a doporučení pro návštěvu Baham

Pokud hledáte pláže s jemným bílým pískem, průzračné tyrkysové moře nebo odpočinek na slunci, Bahamy jsou ideálním místem pro vás. Tento karibský ostrov nabízí nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou - potápění, šnorchlování nebo rybaření.

Abyste se opravdu mohli těšit z vaší návštěvy Baham, doporučujeme navštívit hlavní město Nassau na ostrově Nový providence. Zde si můžete užít kulinářské speciality a ochutnat tradiční bahamské jídlo. Navštivte také Ocean Club Golf Course a dokonale si užijte golfového zážitku s úchvatným výhledem na Karibik.

Pokud hledáte klidnou atmosféru a romantiku, určitě byste neměli minout Exumu se svými opuštěnými plážemi a krásnou modrou vodou. Registrované turistické agentury nabízejí i programy pobytů na soukromých ostrovech s luxusními ubytováními.

Je velice důležité dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a nevyrábět přebytečný odpad. Na Bahamách je totiž velké množství chráněných zón s korálovými útesy, kde se nachází ohrožené druhy ryb a rostlin.

Pokud tedy chcete zažít dovolenou plnou zážitků a nezapomenutelných okamžiků, navštivte Bahamy!

Publikováno: 22. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jitka Orságová

Tagy: bahamy | karibský ostrov