Azorské ostrovy: Tajemné souostroví plné překvapení a dobrodružství

Azorské Ostrovy

Úvod:

Azorské ostrovy jsou jedinečným cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tato portugalská souostroví, ležící uprostřed Atlantiku, nabízí mnoho krás a zábavy pro turisty. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný exotických krajin, malebných vesnic a fascinující fauny a flóry. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na výlety a aktivity, které byste na Azorských ostrovech neměli minout!

Geografie Azorských ostrovů

Geografie Azorských ostrovů: Zeměpisná krása, kterou musíte vidět při cestování na Azorské ostrovy.

Historie osídlení

Historie osídlení Azorských ostrovů

Azorské ostrovy jsou souostrovím, které se nachází v Atlantském oceánu a tvoří ho devět hlavních ostrovů a několik menších. Tyto ostrovy byly objeveny v roce 1427 portugalskými mořeplavci, kteří zde nalezli útočiště před bouřemi na moři.

Po objevení Azor bylo nutné je osidlovat a to se stalo v roce 1432. Prvními obyvateli byli portugalští usedlíci, kteří si na ostrovech založili farmy a rozvinuli zemědělství. I dnes se na Azorech produkují především mléko, sýry, víno a ananas.

V průběhu dalších staletí se na ostrovech usadili také menší počty obyvatel z různých evropských zemí, jako jsou Nizozemci nebo Angličané. Vliv těchto obyvatel lze dodnes pozorovat například ve jménech místních vesnic.

Dokonce i samotní domorodci – Azorani – mají svou specifickou historii osídlení. Prvním indokaucenckým lidem, kteří na Azory přistáli, byli Mauriciánci asi v 8. století. Tyto lidé žili na ostrovech před portugalským objevením a dodnes lze nalézt jejich pozůstatky.

Historie osídlení Azorských ostrovů je tedy bohatá a pestrá. Pokud se chystáte navštívit tyto krásné ostrovy, určitě vás bude zajímat více než jenom jejich nádherná příroda či podvodní svět.

Klima a počasí

Klima a počasí na Azorských ostrovech – Co očekávat při cestování?

Přírodní krása a turistické atrakce

Přírodní krása a turistické atrakce - objevte kouzlo Azorských ostrovů!

Azory jsou skvělým cestovním cílem pro ty, kteří hledají přírodu v nejčistší podobě plnou nádherných scenérií. Ostrovy nabízejí řadu turistických atrakcí, které jsou vyhlášeny po celém světě. Procházky v překrásných zahradách obklopených kvetoucím květinami, okouzlující horské túry nebo projížďky na koni kolem trosek starých kráterů - to je jen začátek seznamu výletů, které můžete na ostrovech zažít.

V jižní části Pico najdete jezero Lagoa do Fogo s úchvatnými obrazy přirozeného kráteru. Na Faial, malém ostrově s pobřežními vesnicemi a modrými kamennými zdmi nazvanými "fajãs", si můžete pronajmout lodě, aby jste se podívali na delfiny a velryby plavající kolem. A pak je tu samozřejmě vulkán Sete Cidades na São Miguelu, jedna z nejikoničtějších přirodních památek Azorských ostrovů.

Nenechte si ujít tyto nádherné přírodní krásy a turistické atrakce na Azorských ostrovech - zamilujete si to tady a budete chtít se sem vrátit znovu a znovu!

Aktivity a sporty na Azorských ostrovech

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky během svého cestování na Azorské ostrovy, neváhejte a vyzkoušejte některé z mnoha aktivit a sportů, které zde máte k dispozici. Zkusíte-li si například surfování nebo windsurfing na jedné z krásných pláží, budete se cítit jako pravý surfař v Tichomoří. Pokud si oblíbíte potápění, nemůžete minout nádherný podvodní svět a fascinující jeskyně. Milovníci golfu si přijdou na své na profesionálním golfovém hřišti s dech beroucím výhledem na oceán. A to jsou jen některé z aktivit, kterými si můžete doplnit svůj program během vaší návštěvy Azorských ostrovů.

Kuchyně a gastronomie

Pokud se chystáte na cestu na Azorské ostrovy, určitě byste neměli vynechat poznání místní kuchyně a gastronomie. Tyto ostrovy nabízejí nejen krásnou přírodu a zajímavou historii, ale také lahodné pokrmy z čerstvých surovin připravené s láskou místními obyvateli. Od tradičních rybích specialit po vynikající vína a dezerty s ananasem - Azory mají co nabídnout i těm nejnáročnějším gurmánům. Pokud máte rádi dobré jídlo, rozhodně si nenechte ujít ochutnat místní kulinářské lahůdky během svého pobytu na Azorských ostrovech.

Doprava na Azorských ostrovech

Pokud se chystáte na dovolenou na Azorské ostrovy, je důležité vědět, jak se tam dostat. Doprava na ostrovy je omezená, ale existují několik možností, jak se tam dostat. Mezi nejčastější patří letecká doprava z Lisabonu, Porto nebo Faro. Na ostrovech samotných je k dispozici i veřejná doprava v podobě autobusů a taxi služeb. Pro ty, kdo chtějí prozkoumat ostrovy více do hloubky a mají chuť na dobrodružství, mohou si pronajmout auto nebo si půjčit skútr či motorku. Užijte si krásy Azorských ostrovů a buďte ohromeni jedinečnou kombinací překrásné přírody a kultury Portugalska.

Tipy na ubytování

Tipy na ubytování na Azorských ostrovech

Při plánování cesty na Azorské ostrovy je důležité si vybrat vhodné ubytování, které bude splňovat vaše požadavky. Zde jsou některé tipy, které vám mohou pomoci s výběrem:

1. Hotely - Na Azorech najdete širokou škálu hotelů různých kategorií a cenových relací. Pokud preferujete luxusní pobyt, vyberte si hotel s výhledem na oceán a se spa centrem. Pokud hledáte levnější variantu, zvažte menší rodinný hotel nebo penzion.

2. Apartmány - Pronajímání apartmánů je populární možnost pro ty, kteří si chtějí užít maximální soukromí a svobodu během svého pobytu. Apartmány můžete najít ve všech hlavních městech a turistických oblastech.

3. Hostely - Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely skvělou volbou. Na Azorech najdete spoustu moderních hostelů a ubytoven s přátelskou atmosférou a pestrým programem pro hosty.

4. Soukromí ubytování - Mnoho místních nabízí pronájem pokojů nebo dokonce celých domů. Toto ubytování je často cenově dostupnější a můžete se také těšit na skvělou pohostinnost a tipy na vyhlídky, kam se vydat.

Nemusíte volit jednu možnost, můžete kombinovat různé druhy ubytování podle svých potřeb a zájmů. Nezapomeňte si včas rezervovat a těšit se na krásné Azorské ostrovy!

Závěr a doporučení pro cestování na Azorské ostrovy.

Pokud plánujete cestování na Azorské ostrovy, je třeba si uvědomit několik důležitých věcí. Závěr naší analýzy naznačuje, že nejlepší období pro návštěvu Azorských ostrovů jsou jaro a podzim, kdy se vyhnete letním davům turistů a přitom si užijete krásné počasí. Doporučujeme také navštívit největší ostrov São Miguel, kde se mimo jiné nachází i fantastické termální prameny.

Je rovněž třeba vzít v úvahu fakt, že Azorské ostrovy jsou velmi odlehlým územím Portugalska. Důkladně si tedy připravte svou cestu a zkontrolujte platnost svých dokladů. Dále byste měli být obezřetní při vodních aktivitách a dodržovat pravidla ochrany přírody – Azory jsou totiž známé svoji nádhernou faunou a flórou.

Za poslední doporučení pro cestování na Azorské ostrovy bychom rádi zmínili dobrou komunikaci s místními obyvateli. Nebojte se ptát, co stojí za to vidět a navštivte i menší, méně známé místa. Tímto způsobem můžete objevit skryté klenoty Azorských ostrovů, které se určitě staly jedním z nejkrásnějších cestovatelských destinací v Evropě.

Publikováno: 07. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Todor Bělehradský

Tagy: azorské ostrovy | cestování